sprint-Bentley_Bentayga_Speed-Mercedes-AMG_G63-Porsche_Cayenne_Turbo-a-Suzuki_Jimny-video

Souboj superSUV: Bentley Bentayga Speed, Mercedes-AMG G 63, Porsche Cayenne Turbo a… Suzuki Jimny

Autor: Pavel Srp -   6. 8. 2019


Na začátku všeho byly off-roady. Auta, která se cítila lépe mimo silnici, než na ní. V průběhu let ale tahle auta zjemnila a z terénu se přesunula na silnice. Mnoho z nich už byste do terénu ani nevzali, ačkoliv výrobci tvrdí, že to stále umějí. Jenže tato auta na silnici dokáží zesměšnit jiná, která na silnici jezdí odnepaměti. Pojďme se podívat na závod ve sprintu těch nejrychlejších na trhu. Vedle sebe stojí Bentley Bentayga Speed, Mercedes-AMG G 63 a Porsche Cayenne Turbo. Je tu i čtvrté auto: Suzuki Jimny. To ale švindluje!

První tři jmenovaná auta mají stovky koní, z 0 na 100 km/h dokáží zrychlit za jednotky sekund a zatáčky dokáží projíždět působivými rychlostmi. Tipnete si ale, které z nich bude v přímce nejrychlejší? Prozradíme vám technické údaje, abyste měli to tipování jednodušší.

Souboj SUV mimo silnici. Které bude nejrychlejší? Porsche, Mercedes-Benz nebo Range Rover?

Bentley Bentayga Speed je nejrychlejší SUV na světě, když překonalo Lamborghini Urus. O jeho pohon se stará motor W12 s 635 koňmi a 900 Nm. I přes své obří rozměry dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy a maximální rychlost je 301 km/h!

Mercedes-AMG G 63 4Matic pohání čtyřlitrový vidlicový osmiválec s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Jeho výkon je 430 kW/585 koní a točivý moment vrcholí 850 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h? 4,5 sekundy. Maximální rychlost? Elektronicky omezená na 220 km/h. A má zdaleka nejlepší zvuk!

Porsche Cayenne Turbo má pod přední kapotou také čtyřlitrový motor V8 biturbo, ale s výkonem 404 kW/550 koní a točivým momentem 770 Nm. Zrychlit z nuly na 100 km/h zvládne za 4,1 sekundy (respektive 3,9 sekundy s paketem Sport Chrono) a maximální rychlost činí 286 km/h.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *