porsche-cayenne-turbo-range-rover-sport-svr-mercedes-amg-g-63-4matic-sprint-video

Souboj SUV mimo silnici. Které bude nejrychlejší? Porsche, Mercedes-Benz nebo Range Rover?

Od Pavel Srp | 23. 1. 2019


SUV se vyvinula z off-roadů, ale spíše než v terénu musí dnes umět tahle auta jezdit hlavně na silnici. Tři takové modely, která uvidíme ve videu, jsou navíc jejich ostrými a vážně výkonnými deriváty. Které z nich je ale nejrychlejší?

Proti sobě na improvizované startovní čáře stojí Mercedes-AMG G 63 4Matic, Porsche Cayenne Turbo a Range Rover Sport SVR. Všechna auta se stovkami koní výkonu, ale zároveň s více než 2tunovou hmotností.

První půlka videa ukáže souboj ve sprintu pouze mezi Porsche a Range Roverem. Obě auta s osmiválcovými motory s přeplňováním. Lepší start má Range Rover, ale Porsche ho jen pár metrů po startu předjede a pak svůj náskok navyšuje až do cíle. Nakonec je o půl sekundy rychlejší.

Trochu jiný průběh má ale závod v druhé půlce videa, kde k dvojici z první půlky přibyde ještě Mercedes-AMG a závod se přesune z hladké runwaye letiště na travnatou plochu vedle ní. Vedení se hned po startu ujme AMG, Porsche ho ale začne opravdu hodně pomalu dotahovat. Stihne to do konce dráhy? Co myslíte?