volkswagen_T-Roc_R-Audi_SQ2-a-BMW_X2_M35i_xdrive-zavod-sprint-video

Souboj 300koňových Crossoverů. Je nejrychlejší VW T-Roc R, Audi SQ2 nebo BMW X2 M35i?

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - Foto: youtube.com (screenshot) - 13. 6. 2020


Automobilky dnes produkují spoustu rychlých modelů a verzí svých modelů. Pokud nemáte vyloženě preference anebo naopak odpor k nějaké značce, může být výběr těžký. Ve Velké Británii proti sobě postavili tři 300koňové crossovery, aby zjistili, který z nich je nejrychlejší. K dispozici mají Volkswagen T-Roc R, Audi SQ2 a BMW X2 M35i xDrive.

turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec. V Audi SQ2 a ve Volkswagenu T-ROC R je naladěn na stejných 300 koní a 400 Nm, zatímco v BMW X2 M35i xDrive má dokonce 306 koní a 450 Nm. Ve všech případech mají auta automatické převodovky a pohon všech čtyř kol. Aui váží 1510 kg a z 0 na 100 km/h zrychlí za 4,8 sekundy, BMW váží 1685 kg a zrychluje za rovných 5 sekund a Volkswagen váží 1575 kg a sprint na stovku zvládá za 4,8 sekundy.

Při sprintu na čtvrt míle nejprve vyhrávalo BMW, ale pak ho koncernoví soupeři dohnali. Ze záběru v cíli není poznat, kdo cílovou pásku proťal jako první. Bylo potřeba vyhodnotit „cílovou fotografii“. Z té nakonec vyplynulo, že vyhrál T-ROC R, druhé bylo X2 M35i a třetí skončila SQ2. Rozdíly jsou ale minimální a jde prakticky maximálně o nízké jednotky decimetrů. Výsledný čas na čtvrt míle je pro všechny stejných 13,4 sekundy.

Druhá disciplína je pružné zrychlení z 50 mph, což je přibližně 80 km/h. Auta jsou v komfortním režimu s převodovkou v „D“, čili mají zařazené nejvyšší možné rychlostní stupně. A tady to bylo hodně zajímavé. Zpočátku zrychloval nejlépe Volkswagen, ale po chvíli mu, ale i Audi ujelo BMW.

Přečtěte si také:  Porazí nováček zavedené soupeře? Jak dopadne sprint hot-hatchů Mercedes-Benz, VW a Honda?

Tutéž zkoušku zopakovali na sportovní nastavení auta a i tady všem ujel T-Roc, v závěsu za ním byla Audi a třetí jelo BMW. Po chvíli ale BMW zase začalo Audi předjíždět a skončilo opět na druhém místě. V obou případech BMW nabralo na dechu kolem 130 mph, tedy kolem 210 km/h.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek