Strašně se nám líbí, jak některé automobilky s hrdostí sobě vlastní odkazují i v moderních vozech na svou závodní historii. Mezi takové jednoznačně patří také Audi, která je více než hrdá na své historické úspěchy z let osmdesátých, kdy tehdejšímu rallye jednoznačně vévodila ikonická Audi quattro.

Přečtěte si také:  Po nehodě přišel u své Audi o kus přední části. Přesto jel i s kapotou místo okna dál

Tedy abyste nám správně rozuměli, klasické quattro milujeme. Jeho ostré tvary, jeho zvuk a bestiální jízdní vlastnosti, které podporuje přeplňovaný pětiválec o objemu 2,1 litru, jenže pohání všechna kola přes pětistupňový manuál silou více než 220 koní. To je kombinace, kterou prostě nejde nemilovat!

A protože Audi nedávno na trh uvedlo novou RS3, rozhodlo se ji propagovat právě v duchu ikonického quattra. I když je RS3 stavěná spíše na silnici než na lesní cestu, kde je doma právě quattro, výsledný reklamní spot je jeden z nejlepších, které jsme za poslední dobu viděli. Obě auta vedle sebe působí trošku zvláštně, ale stejně víte, že novou RS3 prostě musíte vyzkoušet. Mimochodem my k tomu budeme mít příležitost už zhruba za měsíc. Asi chápete, jak moc se těšíme…!

Vždyť tohle auto pohání pětiválcový přeplňovaný motor TFSI o objemu 2,5 litru, jenž je vyladěn na 270 kW/367 koní a 465 Nm! Z 0 na 100 km/h vystřelí za 4,3 sekundy a maximální rychlost se zastaví až na 280 km/h.