Společnost Škoda Auto již vyrobila osmimiliontou manuální převodovku typu MQ200 od zahájení její výroby v závodě v Mladé Boleslavi v roce 2000. Manuální pětistupňová nebo šestistupňová převodovka se montuje do různých modelů značky Škoda i do vozů koncernových značek Volkswagen, Audi a SEAT. Denně jich vyrobí celkem 1900 kusů. Dále automobilka vyrábí ve svém mateřském závodě také převodovku MQ100.

Přečtěte si také:  První jízda: Škoda Kodiaq RS vyměnila motor. Pohání ji teď stejný motor jako Octavii RS

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky, zdůrazňuje: „Blahopřeji všem zaměstnancům k dosažení tohoto výrobního jubilea. Je to skvělý výkon a dokládá naše technické dovednosti – manuální převodovka MQ200 je symbolem vysoké kvality a dlouhé životnosti. Výroba této převodovky je jasným signálem pro význam výroby komponentů na úrovni celého koncernu Volkswagen.“

Jen v loňském roce bylo v Mladé Boleslavi vyrobeno 383 000 kusů manuální pěti- nebo šestistupňové převodovky, denní objem výroby v současnosti dosahuje přibližně 1900 kusů. Převodovka MQ200 se montuje do vozů s benzínovými motory s točivým momentem do 200 Nm a objemem od 1,0 do 1,6 litru. Používá se v modelech značek Škoda, Volkswagen, Audi a SEAT.

Vedle montáže převodovek MQ100 a MQ200 v Mladé Boleslavi vyrábí česká automobilka také přímo řazenou automatickou sedmistupňovou převodovku DQ200, a to v závodě ve Vrchlabí. Celkem společnost zaměstnává ve výrobě převodovek v obou závodech zhruba 1700 pracovníků.

Přečtěte si také:  Timo Glock ukáže, jak to funguje v BMW Individual Manufaktur

V těsném sousedství výroby převodovek – ve stejné hale závodu v Mladé Boleslavi – vyrábí Škoda Auto také vysokonapěťové trakční baterie pro plug-in hybridní modely Škoda Superb iV a Škoda Octavia iV. Na stejném místě bude navíc na začátku roku 2022 zahájena výroba bateriových systémů MEB pro model Škoda Enyaq iV.

Přidat komentář