Nový vůz ŠKODA KAROQ sjel dnes poprvé z výrobní linky v českém závodě v Kvasinách. Nové kompaktní SUV kombinuje pro značku typický emocionální a dynamický design s mimořádnou nabídkou prostoru, novými asistenčními systémy i silnými a zároveň úspornými motory. První exempláře kompaktního SUV české automobilky budou zákazníkům dodány v říjnu letošního roku.

„Zahájení sériové výroby nového vozu ŠKODA KAROQ je pro celý podnik a samozřejmě obzvláště pro naše zaměstnance v závodě Kvasiny důležitým milníkem,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky. „V posledních měsících se celý náš tým na zahájení výroby nového modelu SUV intenzivně připravoval,“ dodává Oeljeklaus.

Kompletně nově vyvinutý model ŠKODA KAROQ, který měl světovou premiéru v polovině května letošního roku ve Stockholmu, je sportovně-užitkový vůz se svébytným charakterem. Jeho krystalický design je zcela ve znamení nového designového jazyka vozů SUV české tradiční značky. K jeho četným přednostem patří mimo jiné zavazadlový prostor s objemem až 1 630 litrů, Full-LED světlomety i libovolně programovatelný digitální přístrojový panel. Ten je ve vozech ŠKODA k dispozici vůbec poprvé. Na výběr je pět variant motorů s výkonem od 85 kW/115 koní až do 140 kW/190 koní. Kromě toho nový vůz ŠKODA KAROQ přesvědčí chytrou výbavou, jako například zadními sedadly se systémem VarioFlex nebo virtuálním pedálem pro bezdotykové otevírání pátých dveří.

Přečtěte si také:  Test Škoda Octavia 1.0 TSI 85 kW

Závod v Kvasinách je jedním ze tři výrobních závodů automobilky ŠKODA v České republice. S přibližně 8 000 pracovníky je tento závod největším průmyslovým zaměstnavatelem v Královéhradeckém kraji. V minulých letech byla výrobní zařízení rozšířena a rozsáhle modernizována. Od roku 2015 investovala společnost ŠKODA AUTO přibližně jedenáct miliard korun do rozšíření kompetence závodu v Kvasinách pro výrobu vozů SUV. V následujících letech bude jeho kapacita postupně růst až na 295 000 vozů ročně.

Vedle nového vozu KAROQ vyrábí v současné době česká automobilka v Kvasinách modely SUPERB, SUPERB COMBI a KODIAQ. Od května 2009 do června 2017 v Kvasinách vznikalo první kompaktní SUV značky ŠKODA – model YETI. Historie tohoto závodu je více než osmdesátiletá. Již na počátku třicátých let dvacátého století se zde vyráběla auta, mezi jinými i JAWA 700. Prvním vozem značky ŠKODA, který se v Kvasinách vyráběl, byla v roce 1947 ŠKODA SUPERB.

V rámci Strategie 2025 bude v následujících letech značka ŠKODA dále důsledně pokračovat v budování své modelové palety. Důraz je kladen především rozšíření nabídky vozů SUV. Zahájením sériové výroby vozu ŠKODA KAROQ si podnik připisuje další milník. Na trh bude nové kompaktní SUV uvedeno v říjnu tohoto roku.