2020-skoda-kodiaq-facelift-spy-foto-03

Škoda už testuje modernizovaný Kodiaq

Autor: Pavel Srp - 19. 6. 2019


Škoda Kodiaq byl jedním z nejočekávanějších modelů moderní historie automobilky. Odhalen byl již před třemi lety, a tak se pomalu chystá na facelift. Ten by měl přijít už v příštím roce, o čemž svědčí i fakt, že automobilka již auto testuje.

Na webu australského magazínu Motor1.com se objevily první fotografie zamaskovaného prototypu. Podle plakety na boku jde o verzi Sportline. Vůz má zamaskovanou přední i zadní část a podle světlometů se dá očekávat, že facelift nebude tak výrazný jako u Octavie, ale spíše decentnější jako u Superbu.

S jistotou se dá mluvit o tom, že Kodiaq dostane po vzoru Superbu přední LED Matrix světlomety. Na fotkách je také vidět, že modernizovanému Kodiaqu zůstanou „dvojitá“ přední světla – ostatně jako všem ostatním SUV a crossoverům automobilky. Vypadá to, že se oproti aktuální verzi Kodiaqu výrazně nezmění ani zadní světlomety, dostat by mohly dynamické ukazatele směru.

Vypadá to tedy spíše na to, že se výraznější změny odehrají pod kapotou. Tomu nasvědčuje i to, že zamaskovaný prototyp táhne přívěsný vozík. Je dost pravděpodobné, že se mezi pohonnými jednotkami objeví nový motor 2.0 TDI Evo, s nímž poprvé přijede modernizovaný Volkswagen Passat.

Díky neustále se zpřísňujícím emisním limitům očekáváme také plug-in hybridní pohonnou jednotku. Ta by se nemusela lišit od té, co používá Škoda Superb iV. Základem je benzinový čtyřválec 1,4 TSI s maximálním výkonem 115 kW a točivým momentem 250 Nm. Ten doplňuje elektromotor s výkonem 85 kW a točivým momentem až 330 Nm. Maximální systémový výkon v hybridním módu je 160 kW. Aktivovat se dá buď přes tlačítko Sport umístěné na liště vedle páky řazení, nebo při prošlápnutí plynového pedálu, tzv. „kickdownu“.

Díky Li-ion baterii s kapacitou 13 kWh je dojezd Superbu iV v čistě elektrickém režimu dle WLTP cyklu 55 km. Nabití vybité baterie z „wallboxu“ s nabíjecím výkonem 3,6 kW trvá přibližně 3,5 hodiny. Z běžné 230V elektrické zásuvky je doba nabíjení o hodinu a půl delší. Pro Kodiaq by se žádné z hodnot neměly nijak výrazně lišit.

Přečtěte si také:  Škoda Octavia RS iV prošla losím testem. Moc dobře si nevedla, ačkoliv to nebyla tak úplně její chyba

Žádné oficiální podrobnosti samozřejmě automobilka Škoda ještě nezveřejnila, ale očekáváme, že modernizovaný Kodiaq ukáže v příštím roce. 

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek