2019-skoda-superb-facelift-spy-video-dalnice

Přistihli jsme faceliftovanou Škodu Superb poprvé na dálnici. Včetně plug-in hybridu

Autor: Tisková zpráva - 8. 6. 2019


Škoda představila modernizovaný Superb teprve nedávno, ale na silnice už ho v rámci finálního testování vyslala zcela bez maskování. A nám se ho dnes podařilo na hradecké dálnici natočit, včetně plug-in hybridní verze.

Na první pohled se nic zásadního nezměnilo, neopakuje se tedy situace s Octavií, která dostala v rámci faceliftu dělená přední světla. Modernizovaný Superb přesto nová světla dostal, a to jak ta přední, tak i ta zadní.

Ta přední mají novou grafiku, jsou větší a protáhlé až k masce chladiče. Vyměnila také původní zastaralé bixenonové výbojky za fullLED Matrix přední světlomety. Jiný tvar mají i přední LED mlhovky. Také zadní světlomety jsou fullLED a podobně jako Scala má i Superb dynamické ukazatele směru, což si můžete prohlédnout i v přiloženém videu.

Zvenku je na první pohled faceliftovaný model Škoda Superb poznat hlavně díky nápisu „ŠKODA“ na zádi namísto loga, což ostatně pro modelový rok 2020 čeká i další modely.

My se s modernizovaným Superbem poprvé svezeme 3. července v okolí Vídně a brzy potom vám přineseme naše první jízdní dojmy.

Testuje se i plug-in hybrid Škoda Superb iV

Stříbrný kombík je plug-in hybridní verze označovaná jako Superb iV. Poznat to na tomto autě jde jednoduše, protože v čelní masce mu chybí kryt k nabíjecímu konektoru. Ve videu i na fotce níže to je velmi dobře vidět. Plug-in hybridní verze ale přijde do prodeje později.

Pohání ji přeplňovaný benzinový motor 1,4 TSI maximálním výkonem 115 kW a točivým momentem 250 Nm, který je přes spojku spojen se synchronním elektromotorem. Ten má maximální výkon 85 kW a točivý moment až 330 Nm. Maximální systémový výkon v hybridním módu je 160 kW. Aktivovat se dá buď přes tlačítko Sport umístěné na liště vedle páky řazení, nebo při prošlápnutí plynového pedálu, tzv. „kickdownu“.

Baterie má kapacitu 37 Ah, respektive 13 kWh a váží váží 135 kg. Dojezd v čistě elektrickém režimu činí až 55 km dle cyklu WLTP a emise CO2 činí méně než 40 g/km.

Přečtěte si také:  Vrchol domácí rallyové sezony opět se silnou účastí vozů Škoda, které při Barum Czech Rally Zlín potěší desetitisíce fanoušků

Objednávky otevřeny, cena od 689 900 Kč

U modernizované verze nebude na českém trhu nabízen dříve základní výbavový stupeň Active. Ceník tak začíná úrovní výbavy Ambition, která byla oproti dosavadní specifikaci obohacena o barevný MaxiDot, LED hlavní světlomety, LED mlhová světla, bezklíčové startování či LED lampičku v zavazadlovém prostoru. ŠKODA SUPERB 1.5 TSI 110 kW ACT ve výbavovém stupni Ambition začíná na částce 689 900 Kč, což je o 35 000 Kč méně než doposud.

Ještě významnější snížení ceny doznal výbavový stupeň Style, jehož výbava byla rozšířena o adaptivní tempomat do 210 km/h, infotainment Amundsen 8“ s navigací, parkovací kameru, bezklíčové startování KESSY s odemykáním i přes zadní dveře nebo řazení DSG pádly pod volantem. S pohonnou jednotkou 1.5 TSI 110 kW ACT ve výbavovém stupni Style začíná nyní na částce 739 900 Kč, což je o 45 000 Kč méně než dosud.

Na absolutně největší výhodu dosáhnou zájemci o provedení Sportline, kteří ušetří 69 000 Kč (platí pro motorizaci 2.0 TSI 200 kW 4×4 s automatickou převodovkou DSG). V základní výbavě verze Sportline jsou všechny prvky z výbavy Style a navíc například novinka Matrix-LED hlavní světlomety, TOP LED zadní světla s animovanými ukazateli změny směru jízdy nebo elektrické víko zavazadlového prostoru s virtuálním pedálem. To vše zabalené ve známém, ale osvěženém sportovním vzhledu exteriéru a černého interiéru se sportovními Alcantarovými sedadly.

Pouze vrcholná verze L&K doznala drobného navýšení prodejní ceny ve výši 21 000 Kč, současně však zaznamenala obohacení standardní výbavy v hodnotě 67 000 Kč. Nově je základem verze L&K například ventilace předních kožených sedadel, vyhřívaný volant, virtuální kokpit a z bezpečnostní výbavy mimo jiné asistent jízdy v pruzích (Lane Assist), rozpoznání dopravních značek (Travel Assist), v kombinaci s DSG převodovkou asistent při jízdě v koloně s nouzovým zastavením.

Příplatky za karoserii Combi, převodovku DSG a pohon 4×4 zůstávají ve stejné výši jako doposud.

Novinkou je model ŠKODA SUPERB SCOUT, který začíná na částce 1 019 900 Kč za motorizaci 2,0 TDI 140 kW 4×4 s automatickou převodovkou DSG. Motorizace 2,0 TSI 200 kW 4×4 s automatickou převodovkou DSG je dostupná za 1 078 900 Kč. Součástí základní výbavy provedení SCOUT je typický robustní vzhled exteriéru odlišující se od základního provedení úpravou nárazníků, lemů kol, prahů a spodních částí dveří. Interiér se například odlišuje specifickou dekorační lištou s ambientním osvětlením, sedadla s čalouněním Alcantara a nápisem SCOUT, hliníkovými kryty pedálů či infotainmentem s Off-road obrazovkou (nadmořská výška, kompas a náklon vozu) známou z ostatních SUV modelů.

Nová Škoda Superb poprvé také ve verzi Scout

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek