skoda vision rs 1

Škoda prý plánuje elektrický kombík velikosti Octavie i další elektromobily

Autor: Radim Plachý - Zdroj: autocar.co.uk - Foto: Škoda - 8. 12. 2021


Elektromobilita je v současnosti velkým tématem. Každá automobilka, která chce na evropském trhu působit, musí v nabídce nějaký mít, aby byla schopná splňovat přísné emisní limity. Škodovku nevyjímaje. Ta navíc chystá několik úplně nových elektrických modelů.

V současnosti je totiž plně elektrický pouze Enyaq iV, protože Citigoe iV, které bylo první sériově vyráběnou škodovkou, už si nové nekoupíte. Jeho výroba v loňském roce skončila. Další elektromobily se tedy teprve chystají.

Přečtěte si také:  Faceliftovaná Škoda Kamiq přistižena na silnici. Najíždí testovací kilometry s přívěsným vozíkem

Městský elektrický crossover na obzoru

SUV jsou dnes oblíbená, není důvod, aby nebyla i nadále. Výrobci se tak na elektrické crossovery SUV také zaměřují. Vždyť Enyaq iV je také právě takový. V současnosti nabízí klasickou pětidveřovou karoserii, ale brzy by jej měla doplnit i nová karosářská varianta SUV-kupé Enyaq Coupé iV.

O něco později ale plánuje škodovka představit i další SUV, tentokrát ale menší. Mělo by se tak stát v roce 2025, kdy by měl přijet malý městský crossover, jenž bude odvozen od elektrického Volkswagenu ID.2. Kromě toho by ale měly přijít i další elektromobily, jeden dokonce i jako nástupce maličkého Citigo.

Nástupce Škody Citigo by měl vzniknout jako elektromobil. Základem by mohl být Volkswagen ID.1

Škoda Octavia jasně vede

Chystá se prý i elektromobil velikosti a typu Škody Octavia, nejprodávanějšího modelu značky. Podle britského magazínu Autocar se modelů Kamiq od začátku roku do konce čtvrtletí prodalo 99 100 kusů, modelů Karoq 96 600 kusů a modelu Kodiaq 82 600 kusů.  Pro Škodu Octavia si ale do showroomu přišlo téměř dvakrát tolik zákazníků, prodalo se 159 400 aut.

„Jsme zavázaní potřebám našich zákazníků,“ prozradil v rozhovoru pro časopis Autocar marketingový šéf škodovky, Martin Jahn. „V budoucnu se budeme vždy snažit najít tvary a styly karoserie, které naši zákazníci očekávají. Myslím, že budeme i nadále nabízet vozy jako Octavia a Superb. Stále vidíme potřebu těchto vozů, takže budou v nabídce nějakou dobu pokračovat.“

Z jeho slov je tedy patrné, že se elektrického ekvivalentu Škody Octavia dočkáme, ale otázkou je, co se stane s Octavií jako takovou.O tom jsme psali před časem:

Škoda Octavia se současnou generací možná skončí. Mohl by ji nahradit nový elektromobil

 „Budeme se snažit přinést auto podobné Octavii, auto s podobným účelem: pro lidi, kteří jsou trochu víc konzervativní, kteří nechtějí SUV, nebo pro firemní vozové parky, které nechtějí mít SUV, ale chtějí jiné tvary karoserie,“ říká dále Martin Jahn.

Přečtěte si také:  Nový Hyundai Kona je tu. Nejprve jako elektromobil, spalovací motory přidá později

A jak by první elektrický sedan nebo spíše liftback značky mohl vypadat? Podle Jahna by stejně jako Octavia měl disponovat také populárním karosářským provedením kombi: „Tvar Combi je pro Škodu velmi úspěšný a svým způsobem ji definuje,“ a pokračoval o další elektrické budoucnosti české značky: „Tímto způsobem se budeme dívat také na nové elektromobily. Podobně jako dnes to budou převážně SUV, ale budou i jiné tvary.“

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *