Skoda-CITIGOe_iV-dobijeci-stanice

Škoda Citigo, tedy nejmenší model značky, nejprve skončil se spalovacími motory a přišel jako elektromobil Citigoe, ale ani ten už si objednat nemůžete. I jeho výroba už v tichosti skončila. O nástupci se nemluvilo, ale zdá se, že by se mohl objevit. Mohl by to být opět elektromobil a stál by na koncernovém základu.

Přečtěte si také:  Test elektromobilu Škoda CITIGOe iV (2020)

Není to neočekávatelná informace, vždyť Volkswagen plánuje celou modelovou řadu elektromobilů s názvem ID. Dva z nich už představil: ID.3 a ID.4, a další, větší ID.5 už testuje. Časem ale mají být představeny ještě další, menší. A právě z nejmenšího s označením ID.1 by mohla vycházet nová nejmenší elektrická škodovka.

I nejmenší Volkswagen ID.1 má stát na upravené podvozkové platformě MEB, ovšem zkrácené s názvem MEB-entry. Volkswagen koncern tedy i na elektrickou podvozkovou platformu aplikuje totéž, co na platformu MQB u modelů se spalovacími motory. V tomto případě se MQB používá pro modely nižší střední třídy (např: Scala, Karoq), její zkrácená verze MQB-A0 pro kompaktní modely (Kamiq) a prodloužená MQB-A1 naopak pro ty velké (Superb, Kodiaq).

Zmenšená platforma MEB-entry by měla umožnit stavbu aut s délkou kolem čtyř metrů, někde na úrovni dnešního Pola a Fabie. Takový elektromobil by mohl s cenou začínat kolem půl milionu korun, tedy podobně jako již neprodávaná Škoda Citigoe. Kromě malého elektromobilu by měl na stejné platformě vzniknout i crossover, u kterého se mluví o názvu Volkswagen ID.2.

Přečtěte si také:  IONIQ 5 byl zachycen na korejských silnicích. Ukazuje odvážný design i světlomety

To, že by na základě malého elektrického Volkswagenu ID.1 měla vzniknout i škodovka, potvrdil podle magazínu AutoExpress nový šéf značky Thomas Schäfer. Následně také prý dodal, že dříve než v polovině této dekády to nebude, přičemž malý elektrický Volkswagen by mohl přijet už v roce 2023. Cenově by se měl tento malý elektromobil pohybovat kolem 20 tisíc eur.

Kolem poloviny dekády by na trh měl dorazit i další elektrický model se znakem Škoda, tentokrát podobného tvaru a velikosti jako Octavia. Crossover však Schäfer nekomentoval.