Test-2020-Skoda-Octavia-15-TSI-110-kW-ACT- (13)

Automobilový průmysl prochází v současnosti velmi výraznou změnou. Spalovací motory z nabídek automobilek pomalu, ale bohužel jistě mizí, a nahrazují je elektromotory. S tím ale souvisí i to, že některé modely končí, jiné přicházejí. Jedním z modelů, o kterém se teď nahlas mluví, je Škoda Octavia.

Octavia je nejprodávanějším modelem automobilky Škoda, ale může se stát, že z automobilové mapy bude vymazán. Mohlo by se to zdát jako rouhání, ale vzhledem k tomu, že by měl skončit i Volkswagen Golf (jeho pokračovatelem je Volkswagen ID.3), není to zase tak nereálné.

Přečtěte si také:  Zlevnění elektromobilů? Právě naopak, zdražovat budou auta se spalovacím motorem, říká šéf škodovky

V současnosti je na trhu čtvrtá generace Škody Octavia, představena byla v roce 2019 a prodej odstartoval loni. Přibližně za tři roky tak můžeme očekávat příchod faceliftu, ale mohlo by se stát, že to bude poslední kapitola příběhu se jménem Octavia. I u škodovky se totiž chystá výrazná elektrifikace.

Škoda dá v budoucnu přednost elektromobilům před plug-in hybridy

Šéf české značky Thomas Schäfer před časem potvrdil, že Škoda chystá až tři nové čistě elektrické modely, které budou v hierarchii značky pod Enyaqem iV. A právě jedním z nich by měl být pětidveřový liftback. Podle rakouského magazínu Salzburger Nachrichten by tento nový elektromobil měl vycházet z konceptu Trinity, což je projekt elektrické budoucnosti koncernu Volkswagen, jenž by měl přijít už v roce 2026.

3 komentáře

  1. Octavia neni „to co se dělá z golfu“

    Okina je stěhovák převlečenej za limošku, celkem dostupná kvalita… A hlavně první moderní auto škodovky.

    Je to název kterej v sobě nese víc než nějaký infantilní kombinace písmenek E a Q.

    Proč by sakra neměla bejt do budoucna založená na podvozku id.3? Proč má sakra vznakat nějakej Ectaviaq?!

  2. Automobilky vím že zájem o elektromobily není velký, přesto končí s výrobou aut na focení paliva a vyrábí elektromobily. Jsou si vědomi katastrofálním snížením prodejů????

Přidat komentář