Skoda-predala-vozy-autoskolam

Škoda poskytla 15 nových vozů pro výuku v autoškolách

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda -  5. 5. 2023


Škoda Auto ve spolupráci s autorizovaným prodejcem LAURETA AUTO dnes v Mladé Boleslavi předala zástupcům Asociace autoškol ČR 15 nových vozů Škoda. Kromě deseti nejnovějších modelů Škoda Fabia byly mezi předanými automobily také modely Kamiq, Scala a Karoq. Jedná se o pokračující spolupráci mezi českou automobilkou a největší organizací zaštiťující provozovatele autoškol.

Výhodné podmínky pro autoškoly díky programu Škoda Autoškolám

Automobilka Škoda Auto dlouhodobě podporuje české autoškoly a vzdělávání nových i stávajících řidičů. Její program Škoda Autoškolám umožňuje českým autoškolám i jednotlivým instruktorům nakoupit nové vozy za velmi výhodných podmínek. Díky službám Škoda Financial Services mohou provozovatelé autoškol financovat libovolný model formou operativního leasingu nebo zvýhodněného úvěru.

Přečtěte si také:  Mladí za volantem a řidičák na zkoušku podle ministerstva dopravy a zástupců autoškol povede k bezpečnější dopravě

Pro začínající řidiče je zásadní vůz, na který je spoleh

„Jsme moc rádi, že i v letošním roce můžeme prostřednictvím spolupráce s Asociací autoškol ČR přispět k obnově vozového parku českých autoškol. Pro začínající řidiče je zásadní učit se řídit ve voze, který jim umožní získat správné návyky za volantem. Zároveň mají možnost seznámit se s nejnovějšími bezpečnostními systémy, které tyto moderní automobily nabízí, a které zlepšují bezpečnost provozu na českých silnicích,“ říká Tomáš Duchoň, vedoucí prodeje českého zastoupení Škoda Auto.

Mladí za volantem a řidičák na zkoušku podle ministerstva dopravy a zástupců autoškol povede k bezpečnější dopravě

Zlepšování standardu výuky v autoškolách

Asociace autoškol ČR je největším českým spolkem zaštiťujícím aktivní provozovatele tuzemských autoškol a jejím primárním cílem je zvyšování standardu výuky v autoškolách. V současnosti má 199 členů, kteří zaměstnávají přes 1000 učitelů, vlastní více než 1000 výcvikových vozidel pro skupinu B a každý rok připraví k získání řidičského oprávnění přibližně 40 000 nových zájemců. Díky dlouholeté spolupráci s automobilkou Škoda Auto se této organizaci daří pomáhat konkrétním autoškolám také s modernizací jejich vozového parku.

Nové vozy umožní práci s bezpečnostními a asistenčními systémy

„Vozový park je nejen vizitkou konkrétní autoškoly, ale také zárukou jejího kvalitního vzdělávání. Pouze s novými a moderními automobily mohou autoškoly začínajícím řidičům umožnit odpovídající praktický výcvik, který zahrnuje také práci s asistenčními a bezpečnostními systémy těchto vozů. Zároveň můžeme začínající řidiče připravit na budoucí nástup elektromobility. Velice si proto vážíme pokračující spolupráce se Škoda Auto a děkujeme za 15 nových automobilů, díky kterým se budou moci začínající řidiči zaškolovat ve spolehlivých a moderních vozech,“ říká Aleš Horčička, předseda Asociace autoškol ČR.

Přečtěte si také:  Co chystá škodovka v roce 2023? Přijedou hned 4 novinky

Vývoj asistenčních systémů a elektromobilita v praxi

V rámci celodenního programu v den předání nových vozů mohli zástupci Asociace autoškol ČR navštívit výrobní závod Škoda Auto a také Škoda Muzeum včetně depozitáře. V průběhu akce proběhl i seminář na téma testování asistenčních systémů, jehož cílem bylo seznámení všech přítomných s chytrými řešeními, která dnešní moderní automobily nabízí. Diskuze se také věnovala tématu elektromobility a všichni přítomní měli možnost vyzkoušet si nejnovější model elektromobilu Škoda Enyaq iV.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *