Škoda často myslí na řidiče i jejich posádky a to díky praktickým nápadům, usnadňující každodenní používání vozu – to platí i pro obtíže, spojené se zimním obdobím – zamrzlá okna, studené ruce, znečištěná obuv… Značka tak například v modelech Scala a Kamiq vedle vyhřívaných předních sedadel nabízí volitelně také vyhřívání obou krajních zadních sedadel.

Mimořádně příjemně zimu přečkají řidiči modelů Karoq, Kodiaq, Octavia a Superb s nezávislým topením. Nezávislé topení lze pohodlně naprogramovat nebo aktivovat přímo od snídaně pomocí dálkového ovládání, u modelů Karoq a u nové generace modelu Octavia pomocí aplikace Škoda Connect App. Vůz tak bude mít už při nastoupení požadovanou vnitřní teplotu a odmražená okna.

Teplé ruce a vynikající výhled

Na přání dodávaný vyhřívaný volant pro modely Kamiq a Scala i při teplotách pod nulou ochrání před prochladlýma rukama a umožní řízení bez tlustých a mokrých rukavic. Je to příjemné a především bezpečné. Vyhřívané čelní sklo velmi rychle zajistí dobrý výhled z vozu tím, že na něm námraza velmi rychle roztaje. Oba modely mají rovněž vyhřívané trysky ostřikovače, což rovněž zajistí dobrý výhled.

Pro optimální viditelnost za nepříznivého počasí a za dlouhých nocí lze pro modely Škoda Scala a Škoda Kamiq namísto sériově dodávaných LED-světlometů objednat full-LED-světlomety. Ty nabízejí adaptivní funkci a několik různých světelných režimů; na přání je navíc k dispozici i asistent dálkových světel. Dešťový a světelný senzor a funkce coming/leaving home jsou součástí sériové výbavy všech provedení modelů Scala a Kamiq.

Bezpečná jízda v zimě má svá specifika. Znáte je?

Bezklíčové odemykání a stupnice pro měření vzorku pneumatik na škrabce na námrazu

Vedle klasických prvků výbavy, jako je deštník ve výplni dveří řidiče, nabízí modely Scala a Kamiq i řadu nových Simply Clever detailů. Jedním je škrabka na námrazu, uložená ve víčku palivové nádrže, která je nyní opatřena i stupnicí pro měření hloubky profilu pneumatik. Rychlý přístup do suchého interiéru vozu bez dlouhého prohledávání kapes nebo nákupních tašek umožní bezklíčové odemykání Kessy. Integrovaná nálevka ve víčku nádržky ostřikovače usnadní její plnění – rozlití směsi už dnes nehrozí. Silnou zimní bundu lze pověsit na sériově instalovaný háček na B-sloupku. Od výbavové verze má Kamiq v zavazadlovém prostoru integrovanou vyjímatelnou LED-svítilnu.

Přečtěte si také:  Automatická a manuální převodovka: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Čištění zavazadlového prostoru je u vozů Škoda Kamiq a Scala díky oboustrannému koberci velice snadné. Gumová spodní strana je ideální pro přepravu znečištěných bot, saní nebo mokrých deštníků. Jako originální příslušenství modelu Kamiq je kromě toho také k dispozici plastová vana do zavazadlového prostoru.