Mate_v_aute_bezklicovy_pristup_vime_jak_na_zlodeje_Auto_Kelly__web_02

Dnes má spousta nových modelů vozidel bezklíčový přístup a startování tlačítkem. Jedná se o příjemný prvek výbavy, díky němuž není třeba hledat klíče od auta a mačkat jakákoliv tlačítka. Klíče můžeme nechat klidně v kapce nebo v tašce a jen vzít za kliku nebo stisknout tlačítko. Tímto prvkem se však neusnadnil život pouze nám, ale také zlodějům. Bezklíčové otevírání auta jde totiž poměrně snadno zneužít. Máme však řešení, jak dát těmto zlodějům stopku.

Keyless systém bezklíčového odemykání a startování je velmi příjemný a rychle se na něj zvyká. Jenže na světě existuje i zařízení, které se jmenuje ‚keyless extender‘. Pomocí toho lze prodloužit signál keylessu a vozidlo zaparkované před domem, přestože klíč je o něj daleko, třeba doma na stole v pracovně, během několika sekund otevřít, nastartovat a odjet s ním. Aniž byste měli klíč u sebe. A ukradené auto je tu.

Co chystá ŠKODA pro modelový rok 2020? Ochranu aut s bezklíčovým přístupem a další

Jelikož klíč sám nikdy neví, kdy ho bude třeba použít, vysílá signál stále, a tento signál se dá zachytit a zneužít až do vzdálenosti 50-100 metrů. Příkladem krádeže je třeba situace, kdy jeden ze zlodějů pomocí zesilovače signálu z klíčů, které byly položené doma na stole, prodloužil signál až k zaparkovanému vozu. Ten pak další zloděj pomocí dalšího zařízení nahrazující klíč nejprve snadno otevřel, poté nastartoval a ukradl. Takových videí s krádežemi automobilů za pomoci přenosu či prodloužení signálu klíče na velkou vzdálenost existuje na internetu nespočet.

I kdyby však zloději auto nechtěli ukrást, mohou ho za pomoci přenosu signálu alespoň otevřít a vykrást. Ani jedna varianta není pro nikoho příjemná. A právě proto je na čase s tímto problémem konečně zatočit. Řešení je totiž na světě. Jedná se o malý ochranný čip – SAFE KESSY CHIP.

Co je SAFE KESSY CHIP?

Automobilky nám sice moderním bezklíčovým systémem zvyšují komfort při užívání našeho vozu, ale na druhou stranu potřebujeme HI-TECH řešení, které nám ho ochrání před možnou krádeží. „Pokud se ale podaří klíč ‚uspat‘, stane se signál nepřenositelným. Řešením je právě český výrobek Safe Kessy Chip. Ten jednoduše vložíte do těla klíče a signál se od odložení klíče stane neviditelným až do doby, než s klíčem opět pohnete. Instalací Safe Kessy Chipu tedy výrazně zvýšíte zabezpečení vašeho vozu, aniž byste si snížili úroveň komfortu, který vám váš vůz poskytuje,“ vysvětluje Michal Knor ze společnosti Auto Kelly.

A jak čip do klíče vložit? V mnoha případech to dokážete sami doma, stačí jen rozmontovat klíč. Do samotného vozidla není třeba nijak zasahovat. Výhodou tohoto čipu je, že neomezuje komfort bezklíčového ovládání a jako bonus výrazně šetří spotřebu baterie klíče.

Mate_v_aute_bezklicovy_pristup_vime_jak_na_zlodeje_Auto_Kelly_Safe kessy chip