skoda_kodiaq-gt-coupe

Informace o tom, že se chystá Škoda Kodiaq ve verzi coupé, jsou již poměrně známé. Čerstvější informace prozradily také jeho název Kodiaq GT a tvrdily, že se bude prodávat pouze v Číně. Nejnovější zprávy však hovoří dokonce o faktu, že se toto auto bude prodávat i v Evropě, Českou republiku samozřejmě nevyjímaje.

Zprávy o tomto modelu totiž vyvolaly velmi pozitivní reakce napříč celým světem a i proto se vedení značky rozhodlo o rozšíření prodeje do dalších částí zeměkoule. Zmírnit by se tím s největší pravděpodobností mohly i další z nepříjemných situací, které uvnitř koncernu Volkswagen aktuálně panují. Volkswagen totiž trápí, že Škoda vydělává na svých modelech opravdu hodně peněz – a právě na jeho úkor – a její továrny běží naplno. Naproti tomu výrobní kapacity továren Volkswagenu nejsou zcela naplněny a marže na autech nejsou až tak vysoké. Kodiaq GT by tak toto mohl do značné míry řešit. Nejen, že by se mohl vyrábět v některé z nevytížených továren Volkswagenu v Německu, ale také bude mít mnohem sebevědomější cenu, než kterou má „běžný“ Kodiaq.

Bude to prý také zkušební model, který má vyzkoušet potenciál takových aut v rámci koncernu Volkswagen. Pokud uspěje, mohly by v podobném designu vyjet i další značky. Takový model by prý mohl pod svou subznačkou Cupra nabízet například SEAT.

Jsou to ale zatím pouhé spekulace, o které se nelze 100% opírat. Jisté ale je, že na čínském trhu se má nový Kodiaq objevit již v příštím roce.