skoda_superb

Škoda chystá několik novinek se spalovacími motory. Letošní a příští rok bude nabitý

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda - 28. 4. 2023


Vozy Škoda poháněné moderními a velmi úspornými spalovacími motory budou hrát klíčovou roli i v době transformace automobilky k elektromobilitě. Škoda Auto využívá své odborné znalosti k tomu, aby tyto motory optimalizovala a vylepšovala jejich úspornost. Současné modelové portfolio se dočká velkých změn. Letos na podzim se objeví nová generace vlajkové lodi Superb a SUV Kodiaq. V blízké budoucnosti bude modernizován také ikonický model Octavia a modely Kamiq a Scala.

Spalovací motory v přechodném období

Spalovací motory budou pro značku Škoda i v období přechodu na elektromobilitu nadále velmi důležité. Proto budou úspěšné modely Škoda se spalovacími motory hrát klíčovou roli při zajišťování individuální mobility na všech trzích, neboť přechod na elektromobilitu postupuje různou rychlostí. Konstruktéři značky Škoda díky svému rozsáhlému know-how navrhují dnešní spalovací motory stále úspornější. Škoda Auto také v rámci koncernu Volkswagen přebírá odpovědnost za vývoj celé motorové řady EA 211.

Dva highlighty roku 2023: Nová generace modelů Superb a Kodiaq

Do konce roku představí Škoda nové generace dvou úspěšných a významných modelových řad. Čtvrtá generace modelu Superb, vlajkové lodi značky Škoda, a druhá generace modelu Kodiaq, vrcholného SUV, budou odhaleny na podzim. Kromě verzí s nejmodernějšími benzinovými a dieselovými motory automobilky budou oba modely v nabídce také v plug-in hybridní verzi.

Lets_explore_Timeline
Nové modely Škoda do roku 2026 | Zdroj: Škoda

Modernizace modelů Octavia, Scala a Kamiq

Kromě nových generací modelů Superb a Kodiaq Škoda Auto brzy modernizuje i další tři modely ze svého portfolia: ikonický model Octavia a kompaktní modely Kamiq a Scala. Zejména poslední dva vozy podtrhují zaměření společnosti Škoda Auto na cenově dostupnou individuální mobilitu pro široké spektrum zákazníků.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru