test-mercedes-benz-R107-280-SL-Cabrio

Sezóna kabrioletů začíná. Prodejci rozšiřují nabídku

Autor: Tisková zpráva - Foto: Pavel Srp - 25. 5. 2019


Jarní měsíce znamenají zvýšenou poptávku po automobilech se stahovací střechou. Ze statistik prodejů vyplývá, že slunce a teplé počasí ovlivňují kupní chování spotřebitelů. Zájem o ojeté kabriolety se začíná znatelně zvyšovat.

Aktuální teploty začaly stabilně překračovat hranici 20 °C a dá se říct, že sezóna víkendových aut se stahovací střechou začala. Příjemného počasí začínají využívat fanoušci kabrioletů.

Od roku 2014 nabídl největší tuzemský prodejce ojetin celkem 630 kabrioletů s průměrnou cenou 275 000 Kč. Drtivou převahu u nabízených automobilů měly vozy s benzínovým motorem (82 %). Zbývajících 18 % představovaly kabriolety s naftovým agregátem. „Kabriolety jsou specifickou skupinou vozů, kterou vyhledávají především motorističtí nadšenci. Otevřené a sportovní vozy rozhodně netvoří velkou část naší široké nabídky, protože se jedná spíše o „hračky pro dospělé“. Na druhou stranu jsme rádi, že se mnozí zákazníci pro tyto automobily pravidelně vrací právě do našich autocenter. Proto se na jaře snažíme rozšiřovat nabídku těchto vozů,“ uvádí Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO.

Test Mercedes-Benz SL 400 (2016)

TOP 5 nejoblíbenějšími značkami se staly Peugeot, Mercedes-Benz, BMW, Volkswagen a Renault. Peugeot, si své prvenství zaslouží zejména díky modelům Peugeot 206 CC, které se dají pořídit okolo celkem lidových 70 000 Kč a o něco větší a lépe vybavený model Peugeot 307 CC za průměrných 111 000 Kč. Cenově dostupné kabriolety Peugeot vyhledávala zejména ženská část populace. Druhou, respektive třetí příčku obsadily luxusní značky Mercedes-Benz a BMW. Znatelně vyšší průměrné částky za tyto vozy zde dosáhly hodnot 473 000 Kč, respektive 434 000 Kč. Volkswageny vyšly v průměru na 195 tisíc a Renaulty pak na 126 tisíc korun.

První tři pozice mezi jednotlivými modely obsadily vozy Mercedes-Benz SLK v průměrné ceně 361 000 Kč, Volkswagen Eos za průměrných 206 000 Kč a cenově dostupnější Renault Mégane CC za 141 000 Kč.

Nejoblíbenějším modelem letošního roku je prozatím BMW řady 3 Cabrio, následovaný již zmíněným vozem Volkswagen Eos. Třetí pozici prozatím drží další zástupce BMW s modelem Z3, následovaný Fiatem 124 Spider a TOP 5 uzavírá Mercedes-Benz SLK.

Vůbec nejdražším kabrioletem, který se prodal v roce 2016 za 6 300 000 Kč, se stal Mercedes-Benz G 500 Cabrio Final Edition 200. Jednalo se o vůz z limitované edice posledních 200 vyrobených kabrioletů třídy G. Tento sběratelský a investiční kus byl původem ze soukromé sbírky zakladatele společnosti AAA AUTO, Anthonyho Jamese Dennyho. Za zmínku určitě stojí i Bentley Continental GTC V8 Convertible, kterého si majitel odvezl v roce 2014, bez padesáti tisíc za rovných 5 milionů korun. Tento kousek měl atraktivní specifikaci luxusního kabrioletu v tmavě modrém metalickém laku Dark Sapphire, interiérem čalouněným jemnou kůží v provedení Magnolia/Imperial Blue, obložením interiéru z ořechového dřeva a čalouněním stropu v broušené kůži.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru