nehoda-seniorka (3)

Seniorka jela bez brýlí a srazila frézu i s její obsluhou. Navíc měla propadlý posudek od doktora

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  7. 9. 2020


Před nedávnem byly Vládou České republiky schváleny změny v bodovém systému, které se velmi výrazně dotknou mladých řidičů s „mokrými papíry“. Jednou z nich je třeba fakt, že místo 12bodového konta budou mít takzvaní prvořidiči konto jen se 6 body. Zajímavé je, že se chystané změny v systému žádným způsobem nedotknou seniorů. Jak ale ukazuje nejen nehoda z minulého týdne, o níž se dočtete níže, bylo by to možná zapotřebí.

Ujela od nehody

Hlavní aktérkou této vážné nehody, která se stala 3. září na silnici vedoucí z Klatov do Domažlic, je 72letá seniorka. Její jízda dostala nepříjemný spád v místě, kde byla silnice zúžena a pracoval na ní frézař. Ačkoliv bylo místo opravy této silnice řádně označeno dopravními značkami a nechyběla tam ani světelná šipka, seniorka to vše ignorovala a držela si svůj směr. Jenže kvůli tomu nabourala do frézy, kterou odhodila na onoho pracovníka. Tomu se při tom naštěstí nic vážného nestalo.

Té velké rány si ale prý vůbec nevšimla a prostě pokračovala ve své krasojízdě. Okamžitě se za ní vydali kolegové tohoto pracovníka, kteří ji po pár kilometrech zastavili. To už k místu ale jela i policie. Ta se pak řidičky ptala, jak je možné, že ujela od nehody, při níž zranila člověka. Její vysvětlení popsala Dagmar Brožová, policejní tisková mluvčí: „Tvrdila, že o dopravní nehodě neví, myslela si, že narazila do nějakého betonu. Policisté pak zjistili, že řidička má od dubna 2019 neplatný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Dále řidička neměla na očích brýle, které mít měla. Uvedla však, že má v očích implantované čočky.“

Přečtěte si také:  Vláda schválila aktualizaci bodového systému. Je přísnější k závažným přestupkům, mírnější k těm bagatelním

Pokuta

Celá nehoda je stále vyšetřována, dle informací od policie v tuto chvíli jen jako přestupek. Obsluze frézy se nic nestalo, takže o ublížení na zdraví nejde. V tomto případě řidičce jistě hrozí pokuta, ale i odebrání řidičáku. Kromě nehody totiž způsobila také přestupek, který zákon označuje jako „Řízení bez posudku o zdravotní způsobilosti“. Za to je pokuta až 10 000 Kč a odebrání řidičáku na šest měsíců až rok.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *