Lamborghini_Countach_LPI_800-4- (6)

Šéf Lamborghini říká, že žádné další retro modely značka nechystá, a potvrdil jméno chystaného elektromobilu

Autor: Anina Russová - Zdroj: Lamborghini, Road and Track - Foto: Lamborghini - 9. 7. 2022


Lamborghini se daří a do budoucna má velké plány. A ty se týkají i nadcházející elektrifikace, bez které to s poměrně blízké budoucnosti nejspíš už nepůjde. Jenomže právě elektrifikace není něco, co by zákazníci supersportovní značky očekávali, Musí se na ně pomalu. A i proto Lamborghini uvedlo Countach LPI 800-4, které odkazuje do minulosti, ale zároveň našlapuje do budoucnosti s mild-hybridní pohonnou jednotkou. Šéf automobilky ale otevřeně řekl, že žádné takové výlety do budoucnosti už v plánu nejsou.

Přečtěte si také:  Hyundai IONIQ 5 N se oficiálně představil na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Ostatně, Lamborghini Countach LPI 800-4 rozdělil fanoušky značky na dva tábory. Jedni byli nadšením druzí nechápali, proč obnovovat něco, co se zapsalo do historie. Zákazníci ale byli nadšení, protože se tento model vyprodal ještě předtím, než byl vůbec uveden na veřejnosti. Anit o už ale prý Lamborghini nepřesvědčí k tomu, aby se s nějakým dalším modelem dále vezlo na retro vlně.

Lamborghini hlásí velký úspěch. Za čtyři roky prodalo 20 000 kusů modelu Urus

Potvrdil to v rozhovoru pro Road and Track přímo generální ředitel Lamborghini Stephan Winkelmann. „Countach je jedinečný experiment, ale protože jsme malá značka, musíme se hlavně dívat kupředu. Nemůžeme spoléhat na minulost a myslet si, že minulost nám vytvoří budoucnost,“  řekl. „A bude to pozoruhodné, protože značka už pracuje na svém prvním plně elektrickém modelu, který by se mohl jmenovat Revuelto. A následovat bude celá plně elektrická řada,“ dodal. První elektromobil by se měl objevit v roce 2027.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *