Lamborghini_Countach_LPI_800-4- (6)

Lamborghini Countach LPI 800-4 a jeho dvanáctiválec – takhle zní dokonalost

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Lamborghini - 12. 4. 2022 0

Italská superauta jsou velmi specifická. A rozhodně nejsou oblíbena každým. Ostatně, i já se musím přiznat k tomu, že nejsou tak úplně mým šálkem kávy. Jenomže nový Countach je tak trošku jiný. Jeho zvukový projev nahání husí kůži i mně.

Pojem Lamborghini Countach je legendární. Vždyť jeho původní verzi měl na plakátu v pokojíčku snad každý z nás. Lamborghini jej tehdy vybavilo skoro až vesmírnými tvary, které mu zajistily zapsání do dějin. A když pak italský výrobce super aut oznámil, že chystá jeho moderní verzi, řada lidí čekala, jaké tvary mu nadělí. A Lamborghini překvapilo, protože nová verze s názvem Countach LPI 800-4 je sice umírněnější, ale tvary má pořád velmi odvážné. Ostatně, to je prostě styl Lamborghini, to se umírněnému designu nikdy moc nevěnovalo.

Přečtěte si také:  Lamborghini vyslalo svůj nový Countach na silnici ve společnosti klasických modelů. Bok po boku vypadají skvěle

Bonbónkem pak je pohonná jednotka. Ano, jde o mild-hybridní motor, ale pořád je to 6,5litrový dvanáctiválec. A podle toho také zní! Ačkoliv je spalovací jednotka totožná s tou v Aventadoru, díky naladění, a hlavně výfuku zní odlišně. Slýcháme názory, že zvuk auta je podobný původnímu Countachu, ale ať je to jakkoliv, tohle auto prostě zní fantasticky.

V nízkých otáčkách si vlastně jen tak decentně brumlá. Moc příjemný baryton ale po zvýšení otáček vystřídá výše postavený tón, který právě nahání tu moc příjemnou husí kůži. Stejně, jako všechna italská auta umí při ostrém tempu pořádně štěkat, ale osobně se mi více líbí právě ten přechod z hlubokého do typicky supersportovního zvukového projevu. Ten má totiž italskou eleganci a styl.

Přečtěte si také:  Známého youtubera nepustili na Nürburgring. "Je moc hlučné," řekli na jeho Lamborghini

Jak moc se tohle italské automobilce povedlo dokazuje i fakt, že všech plánovaných 112 kusů, které budou vyrobeny, už je dávno prodaných. A to i přes to, že každý vyjde na minimálně dva miliony eur.