Lamborghini se rozhodlo vzkřísit Countach. Před pár měsíci tak představilo koncept, který přetvořilo do sériové podoby. Dostane se jen ke 112 zákazníkům a na silnici mu to bude opravdu slušet. To teď automobilka ukazuje ve videu a na fotkách ve společnosti původních modelů Lamborghini Countach.

Nejnovější supersport dostal název Lamborghini Countach LPI 800-4. Z toho se dá vyčíst, že jej bude pohánět 800koňový motor a bude mít pohon všech kol. Základem pro stavbu se stal 6,5litrový atmosférický dvanáctiválec z Aventadoru. Jeho výkon je 780 koní. Pomáhá mu navíc mild-hybridní 48V startér-generátor, který přidává dalších 34 koní. Výsledkem je tak celkem 814 koní, což tento 1595 kilogramů vážící supersport dokáže rozjet z 0 na 100 km/h za pouhých 2,8 sekundy. Na 200 km/h se dostane za 8,6 sekundy a nakonec pokračuje až k 355 km/h.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2022: Škodovka na Dakaru v problémech. Do cíle 9. etapy dojela na laně

Lamborghini vyrobí jen 112 kusů vozu Countach LPI 800-4. Jejich cena bude kolem dvou milionů eur, tedy přes 50 milionů korun. Ani tak asi nepřekvapí, že všechna auta jsou již dávno beznadějně vyprodána.

Na videu a na fotkách se nový Countach potkává se svými předchůdci. A automobilka mu vybrala opravdu exkluzivní kousky. Jedním z nich je totiž Countach LP 400 a tím druhým Countach 25th Anniversary.

1 komentář

  1. Fandím každému výrobci sportovnich aut se spalovacími motory,zvuk víc jak 6 valců,8,12,16 mají u mě obdiv.Když vidím nové Porsche EL elektro a dá za to někdo x mil.Kč nechápu,proč si to kupují.Jako bych si koupil Ferrari elektro??To by se musel Enzo obrátit v hrobě.To bohužel němec vyrábí.Je to hnus!!! A konec sportovních aut.Jel jsem jednou v Tesle a musel se smát,ticho a nic.To zpracování celého auta a interiér,tragédie!

Přidat komentář