2022-Ford_Puma_Rally1- (1)

Sébastien Loeb se opět posadí za volant závodního auta. Na Safari Rally pojede s Fordem

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Ford - 27. 5. 2022


Devítinásobný mistr světa a vítěz Rallye Monte Carlo 2022 Sebastien Loeb se na konci června zúčastní keňské Safari Rally s vozem Ford Puma Hybrid Rally1. Bude to jeho třetí soutěž s týmem M-Sport Ford.

Při své poslední účasti v Portugalsku vyhrál v pátek ráno rychlostní zkoušku a dostal se ze sedmého místa do čela průběžného pořadí, než po nezvyklé nehodě ze soutěže odstoupil. Spolu s lednovým vítězstvím na Rallye Monte Carlo Loeb nadále dokazuje, že dokáže z vozu Puma Hybrid Rally1 dostat to nejlepší na všech druzích povrchu.

Loeb se opět pustí do akce v okolí jezera Naivasha, 100 km severozápadně od keňského hlavního města Nairobi. Safari Rally 2022 je šestým podnikem letošního mistrovství světa FIA v automobilových soutěžích. Devítinásobného mistra světa bude opět navigovat Isabelle Galmiche, která ho doprovodila k vítězství v Monte Carlu a na sedadle spolujezdce vedle něj seděla i v Portugalsku.

Ford představuje tým M-Sport Ford. Prozrazuje jezdce a ukazuje hotové auto. Premiéra bude na Rallye Monte Carlo

Letos uplynulo 20 let od Loebovy první a zatím jediné účasti v Keni, kdy skončil celkově pátý a v průběhu rallye vyhrál tři rychlostní zkoušky. Loňský ročník podtrhl důležitost schopnosti číst terén a reagovat na něj, na což je Loeb díky svým úspěšným výkonům v soutěžích typu rallye-raid dokonale zvyklý.

Slavná šotolinová soutěž, která zahrnuje rychlostní zkoušky v okolí jezera Naivasha i v lesnatých oblastech na severu oblasti, se do MS vrátila v roce 2021 po devatenáctileté pauze a okamžitě se stala hitem. Brody, skoky a divoká zvěř z ní činí jednu z nejikoničtějších soutěží v kalendáři.

Sebastien Loeb řekl:

„Určitě bylo fajn vidět, že jsme byli v Portugalsku s Pumou konkurenceschopní. Je dobré vědět, že Puma je na šotolině velmi rychlá a konkurenceschopná. Keňa je něco úplně jiného než Portugalsko. Neznám aktuální verzi rallye, viděl jsem nějaká videa rychlostních zkoušek, které jsou velmi odlišné, vypadá to, že se jezdí po hrubém povrchu s obrovskými kameny.

Keňa je úžasná, myslím, že je to rallye, na kterou mám nejvíc vzpomínek! Tehdy byla Keňa úplně jiná, nejdelší etapa měřila 120 km a všichni jsme měli nad auty vrtulník hlásící divoká zvířata, k nimž jsme se na trati blížili. Teď je to úplně jiné, je to spíš typická rallye světového šampionátu. Je to takhle jednodušší, ale rozdíl oproti Portugalsku je pro mě v tom, že s těmito tratěmi nemám žádné zkušenosti. Vždycky je to mnohem složitější, když startujete na rallye, kde jste nikdy předtím nejeli. Situaci to zrovna neusnadňuje, ale jsem opravdu rád, že jedu.“

Ředitel týmu Rich Millener řekl:

„Tým je nadšený, že se k nám Seb a Isabelle opět vracejí na jednu z nejvyhlášenějších soutěží sezóny. Do Keni se vracíme teprve podruhé od doby, kdy se soutěž znovu zařadila do WRC, a já i celý tým se těšíme na návrat se čtyřčlennou flotilou vozů Ford Puma Hybrid Rally1.

Seb má samozřejmě fantastické výsledky na šotolinových soutěžích a jeho výkony na Rallye Monte Carlo i v Portugalsku nám ukázaly, čeho je on i tento vůz schopen. Vzhledem k tomu, že Safari Rally je v kalendáři stále poměrně novým podnikem, máme vcelku vyrovnané podmínky a myslíme si, že se Sebem v týmu můžeme všem opravdu ukázat, co Puma umí.

Vždycky je fantastické, když je Seb s námi. Atmosféra, kterou do servisní zóny vnáší, ale také jeho zápal a motivace jsou nevídané a všechny nás to nabíjí energií.“

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru