Rozbít okno u auta není vůbec snadné. Jak to tedy u Tesly dokázali?

Autor: Anina Russová - 22. 1. 2020


Pamatujete si na uvádění nové Tesly Cybertruck? Tohle dost bláznivě vyhlížející SUV si od své premiéry vysloužilo řadu svých více či méně vtipných kopií. Kromě toho se do paměti nás všech zapsalo hlavně tím, že ačkoliv jej Tesla prezentovala jako auto s nerozbitnými skly, při premiérovém pokusu praskla hned dvě. Jakkoliv to mělo vypadat jako omyl, jsme si takřka jisti, že to byl marketingový tah.

Dalším detailem, který nás v tom, že šlo o virální reklamu, podporuje, je také fakt, že rozbít i obyčejné okno u auta, je nesmírně náročné. Zapomeňte na filmy, ve kterých hlavní hrdina pěstí prorazí okno, aby se mu lépe střílelo. Arnie by možná nesouhlasil, ale opravdu to tak standardně nefunguje. Potvrzuje to i přiložené video.

Tesla představila pick-up. Vypadá jak z „osmdesátkové“ budoucnosti a dojede více než 500 mil

Jeho hlavní náplní jsou pokusy o rozbití bočních oken u „obyčejného“ BMW řady 5 generace E28. Fanoušky těchto vozů prosíme, aby si sledování videa rozmysleli. Vidět destrukci tak krásného auta není příjemné. Pokud se oprostíme od toho, že ve videu palicí a sekerou demolují E28, zjistíme, že rozbít těmito drsnými nástroji boční okno je celkem fuška.

Ve videu se dokonce museli vystřídat dva destruktoři, protože ten první prostě ztratil sílu. Do oken mlátil jak smyslů zbavený, přesto to s nimi ani nehnulo. Energie nárazu se totiž pokaždé rozprostřela do celého okna, což jej ochránilo. Nakonec sice nárazům podlehlo, ale rozhodně se tak nestalo po jednom „ťuknutí“ kovové koule, jako v případě Tesly. Jednoduše se okna dají rozbít něčím hodně tvrdým a špičatým. Ale koule či palice to opravdu není.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek