Tesla-Cybertruck- (7)

Před časem jsme vás informovali o tom, že dubajská policie objednala Teslu Cybertruck. Vlastně to byl vzhledem k jejímu vozovému parku celkem očekávatelný krok. Vždyť žádný jiný sbor na světě nemá v garážích taková auta, jako právě policie v Dubaji. A mimochodem, víte, že policistům šlapou na paty tamní hasiči i zdravotníci?

Dubajská policie si objednala Teslu Cybertruck a ukázala, jak bude nový přírůstek do sbírky vypadat

Ovšem tato policie není jedinou, která se rozhodla, že novou Teslu Cybertruck přidá do svého vozového parku. Nový elektromobil učaroval i mexické policii, konkrétně sboru z města Ciudad Valles, které leží v okrese San Luis Potosi. Tamní starosta Adrián Esper Cárdenas si Cybertruck zamiloval okamžitě, jakmile ho uviděl, a rozhodl se, že ho bude jeho policejní sbor používat.

A rozhodně netroškaří, objednal hned 15 kusů. Za každý dal zálohu a teď jen musí počkat. Minimálně dva roky, spíše však déle. Nikdo vlastně neví, jak dlouho budou reálně čekat, ale v Mexiku jsou si naopak jisti, jaké složení budou jejich Tesly mít. 10 kusů bude ve verzi se dvěma motory a pohonem všech kol. V takovém případě jim Elon Musk garantuje dojezd alespoň 482 kilometrů a to za cenu 49 900 dolarů, tedy asi 1 148 000 Kč. Dalších pět kusů bude ve verzi se třemi motory a pohonem všech kol, což by mělo znamenat dojezd 800 a více kilometrů za 69 900 dolarů, tedy asi 1 608 000 Kč.

Starosta Cárdenas už složil zálohu za každé auto a navíc prý poslal Muskovi jistou vizualizaci, aby ukázal, jak budou Tesly ve finále vypadat. Chce z něj prý dostat nějakou slevu. Jestli se mu to ale povede, není vůbec jasné. Zájemců o Cybertruck jsou statisíce, takže Musk nemá důvod zlevňovat.