Dubajská záchranná služba bude k pacientům vyjíždět s Lotusem Evora a dvojicí Mustangů

Autor: Anina Russová -   21. 10. 2014


O vozovém parku dubajské policie jsme toho psali už hodně. Ale nejen místní policie  má ve své flotile právě ty nejluxusnější supersporty a exkluzivní auta světa. I místní záchranná služba potřebuje držet krok, a tak si do vozového parku pořídila kromě dvojice Fordů Mustang také super rychlý Lotus Evora.

I když je Lotus Evora dvoumístný sporťák, obyvatelé a návštěvníci Dubaje se nemusejí bát, že by lékař přijel jen tak a bez věcí potřebných k záchraně. Část vybavení se vejde do zavazadlového prostoru a větší přístroje, třeba ty které pomáhají s dýcháním, se vozí za předními sedačkami. Navíc díky tomu, že si záchranáři vybrali Evoru, která má pod kapotou motor V6 o objemu 3,5 litru s výkonem 206 kW/280 koní se průměrný dojezdový čas k pacientovi zkrátil z 8 na 4 minuty. A to je pořádný rozdíl.

Všichni řidiči, kteří budou jak Mustangy, tak Evoru ovládat, projdou speciálním školením, což je asi ten největší rozdíl oproti kompletnímu policejnímu vozovému parku. Ten je totiž spíše na oko než pro reálné zásahy. Záchranné složky, kromě hasičů, mají svá rychlá auta ale k dennímu užití a do ostré akce nastoupí od nového roku.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *