Dubai-Ambulance-chevrolet-corvette-nissan-gt-r

V Dubají mají ambulance Chevrolet Corvette a Nissan GT-R

Autor: Pavel Srp - 11. 10. 2019


Spojené arabské emiráty jsou velmi zajímavou zemí. Teď se budeme věnovat Dubaji, která má ve fleetu policejních složek neskutečná auta. Jenže hodně zajímavá auta má třeba i u hasičů nebo u záchranářů. A právě pro lékaře teď přibyla další dvě auta: Chevrolet Corvette a Nissan GT-R.

Dubajská záchranná služba bude k pacientům vyjíždět s Lotusem Evora a dvojicí Mustangů

Tahle auta ale nejsou pouhým tahákem na turisty, ale na druhé straně ani nebudou převážet pacienty. Slouží jako rychlá pomoc, která má být na místě u pacienta o 4 až 8 minut rychleji než klasický vůz zdravotnické záchranné služby. Obě auta jsou tak pro tyto případy náležitě vybaveny a vozí s sebou například i zařízení pro Kardiopulmonální resuscitaci.

V obou případech jde o opravdu rychlá auta. Nissan GT-R má pod přední kapotou ručně montovaný 3.8 litrový šestiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly, který nabízí výkon až 570 koní při 6800 ot./min a maximální točivý moment 637 Nm. Motor je spojený s modernizovanou 6stupňovou automatickou dvojspojkovou převodovkou a s pohonem všech kol.

Naproti tomu Chevrolet Corvette C7 je pořádné americké železo. Tu pohání vidlicový osmiválec s objemem 4,2 litru. Jeho výkon je 466 koní a točivý moment 630 Nm. Díky tomu dokáže auto zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 4,2 sekundy a jet až 290 km/h.

https://www.instagram.com/p/B3KCIt1Hrgg/

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru