Dubai-Ambulance-chevrolet-corvette-nissan-gt-r

Spojené arabské emiráty jsou velmi zajímavou zemí. Teď se budeme věnovat Dubaji, která má ve fleetu policejních složek neskutečná auta. Jenže hodně zajímavá auta má třeba i u hasičů nebo u záchranářů. A právě pro lékaře teď přibyla další dvě auta: Chevrolet Corvette a Nissan GT-R.

Dubajská záchranná služba bude k pacientům vyjíždět s Lotusem Evora a dvojicí Mustangů

Tahle auta ale nejsou pouhým tahákem na turisty, ale na druhé straně ani nebudou převážet pacienty. Slouží jako rychlá pomoc, která má být na místě u pacienta o 4 až 8 minut rychleji než klasický vůz zdravotnické záchranné služby. Obě auta jsou tak pro tyto případy náležitě vybaveny a vozí s sebou například i zařízení pro Kardiopulmonální resuscitaci.

V obou případech jde o opravdu rychlá auta. Nissan GT-R má pod přední kapotou ručně montovaný 3.8 litrový šestiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly, který nabízí výkon až 570 koní při 6800 ot./min a maximální točivý moment 637 Nm. Motor je spojený s modernizovanou 6stupňovou automatickou dvojspojkovou převodovkou a s pohonem všech kol.

Naproti tomu Chevrolet Corvette C7 je pořádné americké železo. Tu pohání vidlicový osmiválec s objemem 4,2 litru. Jeho výkon je 466 koní a točivý moment 630 Nm. Díky tomu dokáže auto zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 4,2 sekundy a jet až 290 km/h.

View this post on Instagram

أطلقت القيادة العامة لشرطة دبي بالتعاون مع هيئة الطرق والمواصلات في دبي، ومؤسسة دبي لخدمات الإسعاف، والإدارة العامة للدفاع المدني في دبي، حملة "إفسح الطريق …. امنح الأمل "، الهادفة إلى توعية أفراد المجتمع والسائقين بأهمية إفساح الطريق لمركبات الطوارئ خلال قيامها بواجبها الإنساني والمهني في إنقاذ الناس، وسرعة الوصول إلى أماكن الحوادث. #اسعاف_دبي #افسح_الطريق_امنح_الأمل #انتم_دوما_بايد_امينة ‫⁧#أمنكم_سعادتنا⁩‬ ⁧‫#نتواصل_ونحمي_نبتكر_ونبني‬ . . The Dubai Police General HQ, in collaboration with the Dubai Roads and Transport Authority (RTA) Dubai Corporation for Ambulance Services and The General Directorate of Civil Defense, has officially launched a three-month campaign entitled 'Give way … Give Hope' to raise awareness among drivers about the importance of giving way to emergency and police vehicles to save the lives of others. #YourSecurityOurHappiness #SmartSecureTogether @rta_dubai @dubai_ambulance @dcd997 #مبادرات_اسعاف_دبي_المجتمعية

A post shared by Dubai_Ambulance (@dubai_ambulance) on