„Policejní“ Chevrolet Corvette C7 vypadá přísně!

Autor: Pavel Srp - 11. 12. 2015


Dubaj je plná superpolicejních aut, ale jinde ve světě jich je poskrovnu, sem tam nějaké Lamborghini nebo Porsche, ale spíše jde o předváděcí auta. No, a nejinak je tomu i v případě tohoto Chevrolet Corvette.

Jde o další z automobilů kampaně TUNE IT! SAFE!, která má za podpořit schválené úpravy automobilů tak, aby na silnicích jezdila jen bezpečně upravená auta a nikoliv auta slepená dohromady doma na koleni. Tento projekt už za sebou několik podobných aut má, tím zatím posledním bylo „policejní“ BMW ACS4 2.8i Coupé od AC Schnitzer. Tentokrát si společnost TIKT Performance posvítila na nejnovější generaci Corvetty a auto představili na nedávno ukončené tuningové výstavě v Essenu.

Corvetta dostala kompletní karbonový bodykit, který zahrnuje přední spoiler, zadní spoiler či nástavce prahů. Nová jsou také 19″ kola vpředu, respektivě 20″ vzadu obutá do pneumatik Hankook Ventus S1 Evo tires. Chybět nesmějí typické modrobílé policejní polepy či majáky.

Pod kapotou Corvetty je vše tak, jak bylo. Je tu velký motor V8 o objemu 4,2 litru, jehož výkon je 466 koní a 630 Nm, díky čemuž dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 4,2 sekundy a jet maximální rychlostí až 290 km/h. Takovému policejnímu autu by ujelo jen málo jiných aut…

Vypadá přísně, co říkáte?

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek