BMW si utahuje z Tesly a ukazuje, že jeho neprůstřelná X5 opravdu funguje

Autor: Anina Russová -   30. 11. 2019


Elon Musk před pár dny představil své nové a podle něj nerozbitné auto. Cybertruck má mít i nwprůstřelná skla, což se však při oficiální prezentaci tak úplně nepotvrdilo. Na to konto se ale rozhodlo BMW, že světu – a právě také Tesle – ukáže, jak se nerozbitná a neprůstřelná auta opravdu dělají a jak to má při jejich testu vypadat. V prvé řadě uveřejnilo video z takového testování. A rovnou přiznáváme, že bychom během testu v tom autě rozhodně sedět nechtěli.

Automobilka ukazuje model BMW X5 Protection VR6, o kterém jsme vám před nedávnem říkali. Podrobnosti o něm najdete níže. Jen připomeneme, že tahle speciální X5 vydrží jak nálož střel z AK47, tak také výbuch TNT. Ostatně, právě to je ve videu vidět. I několik střel do jednoho místa s čelním oknem nic moc neudělalo. Tedy, okno samozřejmě prasklo, ale jen jeho vrchní vrstva. Do interiéru střely nepronikly.

BMW přidává pro modelový rok spoustu novinek. Vrací do nabídky i M550i

Stejně tak to dopadlo s karoserií. I ta střely pohltila, ale přes neprůstřelné pláty je nepustila do interiéru. Jediné, co se na vnitřním prostoru auta trochu podepsalo, byl výbuch nálože na střeše auta a přímo pod autem. V interiéru se zbortilo pár dílů a i od exteriéru jich pár odletělo. Ale posádce by se ani tak nic nestalo a X5 by byla dál pojízdná.

Výsledek testu je skvělý, ale nejvíc nás asi baví nedávný tweet BMW. V tom totiž svou neprůstřelnou X5 připomíná a zmiňuje také to, že případný náraz železnou koulí rozhodně přežije. Decentní kopnutí do Tesly, které má styl. :)

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek