rolls-royce-wraith-landspeed- (1)

V roce 2021 dosáhl Rolls-Royce historicky nejvyšších ročních prodejních výsledků ve své 117leté historii. Zákazníkům bylo dodáno 5 586 automobilů, tedy o 49 % více než za stejné období roku 2020. Toto celkové číslo zahrnuje rekordní prodeje ve většině regionů, včetně Velké Číny, Ameriky, Asie, Tichomoří a v mnoha zemích po celém světě.

„Rok 2021 byl pro Rolls-Royce Motor Cars fenomenální. Našim klientům po celém světě jsme dodali nejvíce vozů v jediném roce za celou 117letou historii značky, přičemž na všech mezinárodních trzích byla nebývalá poptávka po všech našich produktech. Máme mimořádně silné produktové portfolio s možností zakázkových úprav v rámci programu Bespoke. Tento fakt, spolu s prvním kompletním kalendářním rokem, kdy byl dostupný model Ghost, říjnovým uvedením modelu Black Badge Ghost a pokračující rekordní poptávkou po personalizovaných úpravách Bespoke, výrazně přispívá k dlouhodobé stabilitě společnosti. To je nesmírně povzbudivé zejména v době, kdy se značka připravuje na uvedení svého historicky prvního plně elektrického automobilu. V návaznosti na letošní úspěch se budeme i nadále rozvíjet jako skutečně luxusní značka, která přesahuje oblast automobilové výroby,“ říká Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel Rolls-Royce Motor Cars.

Přečtěte si také:  Lewis Hamilton prodal své Pagani Zonda 760LH. Prodejní cena musela být astronomická

Všechny modely Rolls-Royce si vedly velmi dobře. Růst se opíral především o úspěšný model Ghost, poptávka po něm dále vzrostla po uvedení modelu Black Badge Ghost v říjnu 2021. Zájem o Ghost, spolu s přetrvávající oblibou modelu Cullinan, stejně jako o vrcholný produkt značky, model Phantom, stojí za množstvím přijatých objednávek na rok 2022, jehož výrobní kapacita je již nyní alokována až do třetího čtvrtletí. Mimořádných prodejních výsledků a historického rekordu dosáhl v roce 2021 také program Provenance, zaměřený na již dříve vlastněné vozy.

Rolls-Royce představuje Black Badge Ghost. Je to dosud nejčernější a nejryzejší model

Zakázky na míru v programu Bespoke zůstávají na rekordní úrovni už od roku 2020, kdy byly vyrobeny jedinečné individuální exempláře, jako byl model Phantom Oribe vytvořený společně se společností Hermès, nebo vozy Phantom Tempus, Landspeed Black Badge Wraith a Black Badge Dawn Collection. Společnost signalizovala svůj závazek stát v čele nového současného karosářského hnutí tím, že se divize Rolls-Royce Coachbuild stane trvalou součástí jejího budoucího portfolia. S tím souvisí i odhalení jejího nejnovějšího mistrovského díla v podobě automobilu Boat Tail.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce představuje Black Badge Ghost. Je to dosud nejčernější a nejryzejší model

Rolls-Royce rovněž představil svůj první plně elektrický automobil Spectre. Společnost již podnikla první kroky k uvedení Spectre na trh do 4. čtvrtletí roku 2023, nejnáročnější testovací proces, jakému byl kdy vznikající vůz Rolls-Royce podroben, již probíhá. Tato 2,5 milionu kilometrů dlouhá cesta, která zavítá do všech koutů světa, bude simulovat více než 400 let užívání vozu Rolls-Royce.

Zatímco probíhají přípravy na plně elektrickou budoucnost značky, Rolls-Royce díky flexibilnímu výrobnímu procesu, specializovanému profesionálnímu týmu talentovaných designérů, vysoce kvalifikovaným řemeslníkům a špičkovým světovým inženýrům pokračuje v uspokojování prudce rostoucí poptávky po své současné nabídce. V současné době pracuje závod Home of Rolls-Royce v Goodwoodu na maximální kapacitu – 18 hodin denně, ve dvousměnném provozu, aby tak dokázal uspokojit objednávky klientů z celého světa.

Rolls-Royce bojuje s hlukem. Jeho první elektromobil bude možná hlučnější než modely se spalovacím motorem

Společnost Rolls-Royce také pokračuje v investicích do svých budoucích talentů prostřednictvím prestižního praktikantského programu, do kterého pro rok 2022 přijala rekordní počet uchazečů. Celkem 37 lidí se bude po čtyři roky věnovat činnostem, které kombinují prvotřídní praktický výcvik s formální kvalifikací.

Přečtěte si také:  TOP 10 nejprodávanějších modelů za říjen vypadá opět úplně jinak. První místo má Peugeot 2008

Torsten Müller-Ötvös k výsledkům za rok 2021 uvádí: „Tento rok byl pro Rolls-Royce Motor Cars skutečně přelomový. Během dvanácti měsíců jsme zaznamenali historicky rekordní roční prodeje, uvedli jsme na trh nejnovější přírůstek do rodiny Black Badge, ohromili svět našimi schopnostmi v oblasti výroby karoserií na zakázku a učinili obrovský krok směrem k naší plně elektrické budoucnosti.“

„Jako vždy se o tyto úspěchy zasloužili výjimeční lidé z Home of Rolls-Royce, ale také lidé z našeho mezinárodního týmu a z celosvětové dealerské sítě. Rád bych každému z nich vyjádřil svoje osobní poděkování a blahopřání – je mi ctí a potěšením pracovat každý den po jejich boku,“ uzavírá Torsten Müller-Ötvös.

Přidat komentář