Řidička zaparkovala svůj kabriolet BMW tam, kde neměla. Že překáží hasičům, jí zjevně bylo úplně jedno

Autor: Anina Russová - Zdroj: HZS hlavního města Prahy, youtube.com - Foto: BMW - 31. 7. 2021


Čas od času to alespoň napadne každého řidiče. Zastavit na tři minuty přímo v silnici před bankomatem, poštou nebo obchodem. Když už to někdo udělá, často jen pustí varovné blinkry a myslí si, že za tu chvilku se nic nestane. Jenomže to je velký omyl. V případě hasičů, záchranky, policistů, ale třeba i plynařů může jít i o sekundy. Řidička čtyřkového BMW ale na nějaké minuty nebo dokonce houkající hasiče vůbec nebrala ohled.

Dle dostupných informací si odskočila do obchodu a svůj kabriolet nechala zaparkovaný vedle řady standardně a správně parkujících aut. Prostě pustila výstražné blinkry a odkráčela. Jenomže v době, kdy takto parkovala, potřebovali projet hasiči k požáru. Jejich auto bylo ale na průjezd až příliš široké. Ze záběrů to sice vypadá, že by čistě teoreticky možná projeli, ale nejspíš by se to neobešlo bez úhony.

Přečtěte si také:  Bliká za vámi modrý maják? Víte, co byste měli udělat?

Stojící hasiči na silnici houkali jako o život, ovšem asi minutu se nic nedělo. Až poté v klidu, pohodě a velmi lehkým krokem dorazila ona řidička. Hasičům se neomluvila, nijak si nepospíšila a do auta sedala rychlostí unaveného seniora jedoucího z Kauflandu. Vsadíme se, že si myslela své o partiích, kam slunce nesvítí. Ta arogance je skoro citelná.

Za parkování se spalovacím autem na místě pro elektromobily hrozí pokuta. Totéž ale platí pro elektromobilisty, kteří zrovna nedobíjí

Pamatujme, že tohle se může stát kdekoliv. I čeští hasiči často upozorňují na to, že řidiči parkují zcela nevhodně a bezohledně. I proto před časem spustili kampaň, která se jmenuje „3 metry k životu“ a upozorňuje na nutnost dostatečného průjezdu velkých hasičských aut.

Pražští hasiči k tomu řekli: „Projekt dlouhodobě cílí především na slušné řidiče a řidičky, kteří si neuvědomují možný dosah svého jednání při špatném parkování a pouze opakují vzorce chování zažité na daném sídlišti. Hasiči tak reagují na stále se zhoršující stav průjezdnosti na sídlištích budovaných především v 70. a 80. letech 20. století, a s tím spojené nepřístupné (neoznačené) nástupní plochy pro požární techniku.“

Přečtěte si také:  Od října budou muset řidiči povinně vytvářet v dopravních zácpách uličku pro záchranné složky a policii

Ony tři metry jsou ale důležité i při podobném, jen krátkém zastavení. Pamatujme na to i v kolonách, kde je pro hasiče a ostatní složky IZS nebo odtahovky potřeba tvořit bezpečnostní ulička. Jak na to, si můžete připomenout v odkaze výše.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek