Řidičce výrazně ztěžkla noha na plynu. Policie ji naměřila více než 200 km/h

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Policie ČR - 27. 10. 2022


Policisté se v poslední době na českých dálnicích asi nestačí divit. Je to jen pár dnů, kdy na dálnici D11 řešili hned několik řidičů, kteří výrazně překročili maximální povolenou rychlost. I kvůli nim proto před nedávnem nasadili do provozu zbrusu nová policejní BMW 540i xDrive Touring.

Zdá se ale, že nová vozidla budou potřeba i jinde v Česku, například ve Zlínském kraji. Právě tam totiž policisté před několika dny řešili řidičku, která si s rychlostí hlavu nelámala. Na dálnici D1 mezi Hulínem a Kroměříží ji bylo naměřena rychlost 214 km/h. A asi není potřeba zdůrazňovat, že v místě je maximální povolená rychlost 130 km/h. Není se tak co divit, že se za volant Audi R8, se kterou zrovna jela, ale ani žádného jiného auta nějakou dobu legálně neposadí.

A podobně na tom bude i řidič BMW, kterého na stejném úseku dálnice policisté změřili jen o hodinu později. Jemu byla naměřena rychlost rovných 200 km/h.

Vzhledem k tomu, jak moc maximální povolenou rychlost oba překročili, nemohli s nimi policisté tento přestupek řešit na místě. Ve správním řízení se oba dočkají pokuty, která může být až 10 000 Kč, k tomu jim bude připsáno pět trestných bodů a hrozí jim zákaz řízení až na půl roku.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru