Jakkoliv chápeme potřebu občas pospíchat a také chápeme potřebu lehce přišlápnout plynový pedál, je potřeba mít na paměti, že jsou tu pravidla provozu, která stále platí. A opravdu se je vyplatí dodržovat. Především kvůli bezpečnosti, ale také kvůli financím a takové malé plastové kartičce, které se říká řidičák. O obojí přijde řidič Volkswagenu T-Roc, který se na dálnici D11 nechal tak unést, že se dostal takřka na maximální rychlost auta. Policie ale pro takové testování hranic pochopení logicky neměla.

Přečtěte si také:  Policie chystá další Speed Marathon a znovu žádá veřejnost o tipy na místa měření rychlosti

Na pospíchajícího šoféra narazila hlídka dálniční policie v pátek 26. března na 70. kilometru D11 ve směru na Hradec Králové. Vzhledem k tomu, že jezdí mnohem méně aut než standardně, řidič měla si pocit, že přehledný úsek skoro prázdné dálnice takovou rychlost snese. Dálnice sice možná ano, ale zákon ani náhodou.

Policisté řidiči naměřili rychlost 239 km/h, jde tedy o letošního rekordmana. Řidič byl hlídkou zastaven, a ačkoliv měl všechny potřebné doklady v pořádku, nejel pod vlivem alkoholu ani drog, potíže bude mít tak jako tak. Po odečtení odchylky jel totiž o 101 km/h rychleji než měl.

Přečtěte si také:  Těmto autům se raději vyhněte! Poláci vybrali 20 nejhorších ojetin z bazaru

Vzhledem k tomu s ním nebylo možné jeho přestupek řešit na místě. Policisté jej předali správnímu orgánu, přičemž řidiči hrozí pět trestných bodů do karty řidiče, ztráta řidičáku až na rok a pokuta až 10 000 Kč.

Přidat komentář