Tak jako každý rok, i letos na jaře policie plánuje velkou dopravně bezpečnostní akci s názvem Speed Marathon. Ta se koná pravidelně po celé Evropě a jejím cílem je zvýšený dohled nad bezpečností v provozu. Ovšem hlavním tématem akce je rychlost a její měření.

Stejně jako v předchozích letech, mohou i letos lidé posílat policii tipy na místa, kde by podle nich měla v rámci akce měřit rychlost. K tomu byla na webu bezpecnecesty.cz zřízena speciální interaktivní mapa, kde je možné tipy označovat. Samotná policejní akce pak podle tiskové mluvčí Hany Rubášové proběhne v dubnu letošního roku, ale přesné datum, stejně jako výsledky tipů od občanů, budou zveřejněny.

Přečtěte si také:  Takto policie dnes měří rychlost. Nejčastěji jsou radary schované v autech a umí měřit i z protisměru

Speed Marathon se koná pravidelně už několik let a vždy ve spolupráci občany. Ti si ovšem z hlasování často dělali legraci, když policejní hlídky posílali na polní cesty, na letiště nebo cyklostezky. Z těch reálných tipů nakonec policie většinou vybere zhruba tisícovku, na které se během dne, kdy akce bude probíhat, vystřídají stovky policistů. Ti budou dohlížet v prvé řadě na rychlost, ale krom toho také na dodržování ostatních pravidel.