policie-BMW-5-2

Řidič kamionu vytlačil ze silnice svého kolegu i policisty. Předjížděl tam, kde neměl

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 18. 5. 2022


Je až neuvěřitelné, čeho všeho jsou někteří řidiči schopni. Důkazem toho je kamioňák, který přejížděl na plné čáře a v místě, kde je značkou vyznačený zvlněný asfalt, čímž do příkopu vytlačil svého kolegu a donutil u krajnice zastavit policejní hlídku. To vše se odehrálo jen během několika málo sekund a stejně dlouho trvalo dotyčné policejní hlídce, aby si pro něj dojela.

Předjíždění patří mezi poměrně nebezpečné řidičské manévry. Každý řidič, který předjíždí, si musí být naprosto jistý, že tím nikoho neomezí a neohrozí. Kamioňák, jehož zběsilou jízdu natočili sami policisté, ale všechny ty nutné jistoty zašlapal do země.

Vše se stalo 10. května před půl šestou večerní incident na silnici I/3 mezi obcemi Velešín a Krasejovka. Řidič kamionu se naprosto neohroženě pustil do protisměru, čímž donutil proti němu jedoucí policejní hlídku zastavit u krajnice. Pokud by to policisté neudělali, zcela jistě by došlo k nehodě.

A k té také málem došlo i tak, konkrétně mezi ním a dalším kamionem, který přejížděl. Aby se totiž dotyčný vešel mezi policejní auto a další náklaďák, musel ho prostě vytlačit mimo silnici. Jako zázrakem to tento řidič zvládl, sice s terénní vložkou, ale zvládl. A bez převrácení, ačkoliv k tomu nebylo daleko.

Není se co divit, že policisté si pro něj okamžitě dojeli. Vzhledem k tomu, o jak těžký přestupek jde, jej ale předali do správního řízení, kde dotyčnému hrozí minimálně sedm trestných bodů, ztráta řidičáku až na rok a pokuta až 10 000 Kč.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “Řidič kamionu vytlačil ze silnice svého kolegu i policisty. Předjížděl tam, kde neměl”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru