Kamioňák svým nepochopitelným předjížděním ohrozil několik řidičů. Policie je hledá a prosí o pomoc

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 18. 3. 2022


Většina řidičů se ve chvíli, kdy minou značku se zákazem předjíždění nerozhodne, že hned za ní začne předjíždět. A už vůbec ne s velkým nákladním autem, do kopce a do zatáčky. Jenomže přesně to udělal jeden řidič kamionu na Benešovsku. K jeho neuvěřitelně riskantní jízdě došlo už během loňského léta, ale policisté právě teď hledají další poškozené. Pokud totiž najdou všechny, je větší šance, že řidič dostane svůj trest, který si zaslouží.

Dle informací od policie se vše stalo 16. července 2021 před sedmou hodinou ráno na silnici I/3 ve směru jízdy na Votice. Řidič náklaďáku se rozhodl předjíždět na tom nejméně vhodném místě. Fakticky hned za značkou zakazující předjíždění, na plné čáře, v kopci a u zatáčky. Jde o naprosto šílenou kombinaci, která jen náhodou nemá žádné vážné následky,

Policie k celému případu řekla: „Řidič nákladního auta přejel do protisměru i přes to, že neměl dostatečný rozhled, který by umožnil bezpečné předjetí a schopnost se včas zařadit zpátky do svého jízdního pruhu. Řidič předjížděného vozidla byl nucen zajet blíže ke krajnici a téměř zastavit, protože ze zatáčky viděl, jak přijíždí další nákladní automobil, který taktéž musel na situaci zareagovat náhlým a prudkým zabrzděním a uhýbáním. Mohlo tak dojít k čelnímu střetu těchto dvou nákladních vozidel, což by mohlo mít fatální následky.“

Kamery aut, která jela kolem zaznamenaly také další dvě vozidla, která byla tím manévrem bezprostředně ohrožena. Policisté ale zatím neví, kdo to byl. Rádi by proto požádali oba řidiče, aby se jim ozvali na linku 158.

55letý řidič náklaďáku je podezřelý ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Pokud mu bude vina prokázána, hrozí mu až pětileté vězí. A právě k tomu by mohli dopomoci ti dva řidiči, které policie hledá.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru