Bývá pravidlem, že majitelé vozů Rolls-Royce jsou lehce rezervovaní a na nějaké úpravy je moc nechytnete. Ale doba se mění, a tak se některé tuningové firmy uchylují i k nabídce úprav i pro tyto vozy. A světe div se, je o jejich práci zájem. Rolls-Royce už dávno nevyrábí luxusní auta jen pro pár vyvolených. Čím dál tím víc mladých a úspěšných sportovců, youtuberů nebo umělců si tyto drahé modely pořizuje, třeba jen proto, aby ukázali, že mohou.

Test nejluxusnějšího kabrioletu na světě Rolls-Royce Dawn

A právě tato skupina řidičů se často nespokojí jen s „obyčejným rollsem“. Právě pro takové velmi speciální zákazníky jsou tu ty odvážné tuningové firmy, které jsou schopny i tyto vozy lehce poladit.

Mezi takové patří i Renntech, který se rozhodl vyřádit na modelech Wraith a Dawn. Výsledek jejich práce je designově velmi moderní co do vzhledu, ale také nabízí vyšší výkon motoru. Přesto všechno prý auta neztratila nic ze svého fantastického pohodlí.

Úpravce se rozhodl přidat na výkonu, a to jak přeprogramováním řídící jednotky, tak také třeba montáží škrtící klapky s lepší odezvou. Výsledek? V případě modelu Wraith je konečný výkon velmi působivých 728 koní. Luxusní kabriolet Dawn se po zásahu amerického úpravce chlubí zase výkonem 667 koní.

Kromě toho ale úpravce přidal také nový, výškově stavitelný podvozek. Řidič si tak může světlou výšku vozu nastavit s milimetrovou přesností tak, aby byl spokojen. Ovšem pro nás je záhadou, proč by se jakýkoliv majitel jakéhokoliv modelu modelu Rolls-Royce dobrovolně připravil o legendární pohodlí, které jsme i my několikrát vyzkoušeli?

Ano, výsledné úpravy vypadají originálně, obzvlášť v případě modelu Dawn, ale stejně si myslíme, že jsou takové úpravy jako znesvěcení…

Rolls-Royce Dawn

Rolls-Royce Wraith