Jestli Rolls-Royce něco umí, pak jsou to opravdu luxusní auta, která si navíc movití zákazníci mohou doslova skládat podle svého vkusu, uvážení, nálady, ale hlavně podle velikosti svého konta. V praxi tak například každý model Wraith, který potkáte na silnici je vždy jiný. I tak ale Rolls-Royce vyrábí speciální limitované edice svých modelů.

Tou nejnovější je Wraith Luminary Collection. Vznikne pouhých 55 kusů, přičemž každý z nich nabídne několik výjimečností, které jiný model Rolls-Royce neposkytne. Jde například o speciální lakování lakem Sunburst Gray. To je barva, která má evokovat mlžný opar, který se objevuje těsně před východem slunce. Na karoserii jsou navíc ručně malované decentní linie v měděném odstínu.

Asi víte, že vozy Rolls-Royce jsou své posádce schopny nabídnout doslova hvězdné nebe nad hlavou. V této limitované edici byly hvězdy ozvláštněny navíc ještě kometami. To znamená, že standardních 1340 diod evokujících hvězdné nebe bylo obohaceno o několik komet, které se náhodně rozsvěcí na základě neuvěřitelně složitého algoritmu, jehož programování zabralo technikům Rolls-Royce 20 hodin. A mimochodem, aby ty hvězdy a komety nebyly jen nad hlavou, budou se nově zobrazovat i ve výplních dveří.

Kromě toho tato novinka nabídne dvojí čalounění interiéru, kdy jsou přední sedadla světle hnědá a zadní šedá. Na několika místech v interiéru jsou pak ručně vyšívané elegantní detaily, které také žádný jiný Rolls-Royce nenabídne.

A co ty české lesy? To je jednoduché. Rolls-Royce se ve všech svých modelech vždy pyšnil tím, že veškeré obložení interiéru je z pravého dřeva. Většinou sázel na nějaké exkluzivní dřeviny, kterých ale na světě moc nezbývá a většina z nich je dnes chráněna. Navíc je v kurzu ekologické myšlení, čehož se právě značka chytila. Nechala tedy chráněné dřeviny tam, kde jsou a raději vsadila na český dub, který se v interiéru těchto luxusních aut osvědčil.

Zajímá vás cenovka tohoto částečně českého modelu Wraith? Nemáme dobrou zprávu. Ani v tomto případě ji Rolls-Royce neprozradil.