Jméno Alejandro Mesonero-Romanos není zase až tak známé, ale kdo z vás si všiml současné nové designové podoby vozů značky SEAT, mohl by jej znát. Byl to právě Alejandro, který jako šéf designérů nový designový směr vozů SEAT s kolegy vymyslel a uvedl do reality. Jenomže doba se mění a Alejandro se rozhodl následovat bývalého šéfa značky SEAT Luca de Meo a odejít k Renaultu.

Dnes už bývalý šéf designu značky SEAT pracoval pro automobilku dlouhých devět let a jeho práci můžete v současné době potkávat na silnicích prakticky ve všech modelech, které SEAT nabízí. Nejvýrazněji se podepsal na modelu Tarraco, který uvedl onen nový design španělských vozů, a který přebral také nový Leon nebo faceliftované provedení Atecy. Poslední dva roky pracoval Alejandro Mesonero-Romanos také na designu pro modely značky Cupra.

Magazín Autonews Europe, který informoval o tomto velkém přestupu, také zjistil, že Alejandro bude pravou rukou současného šéfa designu značky Renault Laurense van den Ackera. Oba pak budou podléhat novému šéfovi značky Renault, tedy de Meovi.

Luca De Meo se v Renaultu nebude mít vůbec špatně. Dostane o polovinu větší plat než předchůdce

Laurens van den Acker k tomu oficiálně řekl: „Jsem moc rád, že můžu Alejandra Mesonero-Romanose přivítat v oddělení designu naší skupiny. Jeho vynikající práce je v celém automobilovém průmyslu všeobecně uznávaná a jeho zkušenosti, které budoval u několika výrobců, jistě posílí náš tým. Jsem přesvědčen, že Alejandro, který už značku Renault zná, budou velkou pomocí při řešení výzev, kterým bude naše značka čelit.“

Mesonero-Romanos pro Renault už pracoval, a to v letech 2007 až 20019, kdy byl vedoucím oddělení designu. Odtud odešel do Renault Motors, kde byl ředitelem designu a následně pak ke značce SEAT.