Zpráva o tom, že dnes už bývalý šéf značky SEAT opouští své španělské místo a vrací se do míst začátku své kariéry, tedy do Renaultu, přišla jako blesk z čistého nebe. Spekuluje se o tom, že ani v SEATu dlouho nic nevěděli a pro některé ze zaměstnanců to prý bylo velké, ale asi ne moc milé překvapení.

Velmi rychle se začalo spekulovat také o tom, na kolik peněz francouzskou značku nový šéf přišel. Bylo jasné, že to není málo. Spekulace se rozhodl utnout sám Renault, když prozradil, kolik De Meovi vlastně nabídl. Finální částka jeho platového balíčku je 5,8 milionu eur ročně, v přepočtu asi 144 milionů korun. K tomu mu náleží ještě bonusy ve výši 1,3 milionu eur ročně, tedy 32,3 milionu korun. K tomu Renault přidal také 57 000 akcií značky.

Částka je to jistě vysoká, ale práce nevděčná a nesmírně náročná. Je zajímavé se podívat na porovnání platu, jaký dostal předchůdce nového šéfa, kterým byl Thierry Bollore. Ten měl o asi 57 % nižší plat a „jen“ 50 000 akcií.

Novým prezidentem Renaultu je Luca de Meo, bývalý šéf SEATu

Francouzská automobilka má od nového šéfa velká očekávání. Jean-Dominique Senard, předseda představenstva automobilky Renault o něm řekl: „De Meo je skvělý stratég a vizionář rychle se měnícího automobilového světa. Díky jeho odbornosti, ale i vášni pro auta, je pro skupinu skutečným přínosem.“ Spokojen s výběrem nového šéfa je i Makoto Uchita, generální ředitel Nissanu, který pod Renault patří. Ten řekl: „Jsem velmi spokojen s rozhodnutím rady Renault jmenovat novým generálním ředitelem právě Luca De Meo.“ Do své nové práce začne Luca de Meo „docházet“ od 1. července tohoto roku.