2018-bmw-m5-first-edition-nehoda

BMW zahájilo prodeje nové generace supersedanu M5 teprve před pár týdny. Na trh se dostaly rovné čtyři stovky modelů z tzv. First Edition. Jeden z nich už ale docela hrozivě boural.

O BMW M5 First Edition automobilka tvrdí, že je: „Červené. Temperamentní. Jedinečné.“ A je tomu rozhodně tak, protože pro celý svět vznikne jen 400 kusů této speciální limitované série. Vyvedena bude v exkluzivním tmavě červeném provedení Frozen Dark Red z programu BMW Individual. Technika zůstala beze změn. Mimochodem, jeden z modelů z první série bylo možné před pár dny obdivovat i na bratislavském autosalonu.

Fotky prvního nabouraného BMW M5 zveřejnil například server autoevolution.com, ten bohužel nezná okolnosti toho, co se stalo. Jisté ale je, že náraz rozhodně nebyl příjemný. Kromě plechů karoserie jsou zničená i přední kola s nápravami. Od nárazu řidiče přitom nezachránily ani karbon-keramické brzdy, které pod koly vykukují.

V rukou nezkušeného řidiče může být taková nehoda otázkou okamžiku. Vždyť BMW M5 pohání 4,4litrový motor V8 s výkonem 447 kW/600 koní a točivým momentem 750 Nm. Pokud prošlápnete plyn až na zem, bude zrychlení z 0 na 100 km/h – i díky „sportovnímu pohonu všech kol“ BMW M xDrive, jak ho automobilka označuje – otázkou pouhých 3,4 sekundy. Zrychlování pak může pokračovat (v případě verze s příplatkovým M Driver’s Package) až k 305 km/h.