2021-bmw_m3-a-bmw_m4-m_xdrive

Průzkum odhalil nejčastější psychopatické sklony podle značek aut, paliva i barvy. Je i není to překvapení

Autor: Anina Russová - Zdroj: Scrap Car Comparison - Foto: BMW - 1. 12. 2021


Neexistuje snad větší řidičské klišé než to, které říká, že řidiči BMW a Audi jsou na silnici pro své ne úplně slušné chování snadno rozpoznatelní. My s tím nesouhlasíme, podle nás je všechny do kapsy strčí řidiči bílých dodávek a aut kurýrních služeb. A i to je jen klišé. Jenomže nedávný britský průzkum ukázal, že na tom prvním zmíněném možná něco je.

Přečtěte si také:  Podle průzkumu Toyoty si řada lidí myslí, že elektromobily mají i spalovací motor

Průzkum provedly společnosti Scrap Car Comparison a 3Gem a zahrnoval 2000 britských řidičů. Každý účastník dostal řadu psychology předem připravených otázek a také dotaz na to, čím jezdí. Psychologický test pak přinesl výsledky zaznamenané na škále od 0 do 36 bodů. Čím vyšší číslo, tím psychotičtěji smýšlející jedinec. Tedy takový, který je za volantem agresivní, myslí jen na sebe, není ohleduplný a má až příliš sebevědomí. Čím nižší číslo, tím řidič z testu vyšel spíše jako kliďas.

A výsledky? Na prvním místě skončili řidiči BMW, kteří v průzkumu dosáhli hodnoty 12,1. Hned za nimi se skóre 11,7 skončili řidiči Audi. Nutno ale brát takové průzkumy s velkou rezervou! I přesto, že řidiči těchto značek mají nad ostatními velký náskok. Na třetím místě se totiž umístili ti, kteří jezdí Fiatem, kteří dosáhli skóre 7. Následují řidiči Mazdy (6,4), Hondy (6,3) a Fordu (6,1). A co mladoboleslavská Škoda Auto? Ta zjevně přitahuje hlavně pohodové a ohleduplné řidiče, protože v průzkumu dosáhla na skóre 4,2, stejně, jako Kia.

Přečtěte si také:  Průzkum ukázal, z jakých aut je nejlépe a naopak nejhůře vidět

Zajímavé je, že v průzkumu bylo zohledněno také pohonné ústrojí. Ukázalo se, že ti, kteří jezdí elektromobily dosáhli překvapivého skóre 16 z 36. Řidiči mild-hybirdů jen 9,8, benzinových aut 7 a naftových 5,2. Studie řešila i barvy. Nejvyšší, tedy nejpsychotičtější skóre získali řidiči zlatých (12,7) a hnědých (12,2) aut. Naopak dobře na tom jsou stříbrná (5,5) a červená (4,9). A ještě jedna zajímavost.

Průzkum řešil i registrační značky, respektive jejich rozdělení na majitele značek na přání a standardních. Ukázalo se, že horší výsledky psychologického testu měli majitelé značek na přání.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


2 názory na “Průzkum odhalil nejčastější psychopatické sklony podle značek aut, paliva i barvy. Je i není to překvapení”

  1. Z mých zkušeností (řídím od roku 1981 vše, co má kola), je značka Škoda prostě diagnóza. Chápu, že jich jezdí nejvíc, takže určité procento jejich majitelů je v tom nevinně. Ale valná většina škodovkářů jsou namyšlená primitivní paka, který musej všem okolo neustále dokazovat, že mají to nejlepčí auto na světě. Hlavně těm 1,9 TDi na hlínách, co táhnou vocpodu a smrdí jak votevřenej hrob, bych napráskal karabáčem na hřbet za to, že se za nimi nedá dýchat. Ale hlavně že se cpou před každého. Abychom všichni viděli, jak jim to „jede“.

  2. U nás jasně vede koncern VW a to mám vše doloženo na záznamu z kamery. Tyto vozidla řídí duševně hodně slabí jedinci kteří mají ale velké ego ale malej mozek. Mám sice pochopení že musí řídit služebku této značky ale to je neomlouvá.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *