2022-elektromobil-toyota-bz4x-nabijeni- (1)

Říká se, že žijeme v době elektrické. Ostatně, vzhledem k tomu, že automobilky postupně na trh uvádějí elektromobily, nebo alespoň výrazněji elektrifikované modely, něco na tom jistě bude. Přestože se o elektrifikovaných autech mluví všude, řada lidí si stále myslí, že elektromobily mají i spalovací motory. A že plug-in hybridy je nezbytné nabíjet, aby mohly jezdit. Vyplývá to z průzkumu značky Toyota.

Podle Toyoty až 66 % dotázaných na otázku, zda elektromobil disponuje také spalovacím motorem, odpovědělo kladně. A to je poměrně překvapivé zjištění, především poté, co 70 % dotázaných tvrdí, že v budoucnu plánuje koupi elektromobilu.

Kromě elektromobilů se automobilka ptala také na to, zda plug-in hybridní auta musí být dobíjena,aby jezdila. I v tomto případě převládla odpověď ano, ačkoliv je špatná. Myslí si to 75 % dotázaných. Toyota, a nejen ta, je výsledky poněkud zaskočena. Vždyť elektromobily už jsou s námi spoustu let, a hybridní Prius už více než 20 let.

Přečtěte si také:  Podle Greenpeace je Toyota "špinavá značka". Vadí například, že odmítá zcela přejít na elektromobily

Průzkum jasně ukázal, že elektromobilita je pro spoustu lidí stále velkou neznámou. Pojmy jako plug-in hybrid nebo mild-hybrid pak španělskou vesnicí. Je ale především na automobilkách, aby tyto pojmy lidem blíže představily. Ostatně, Toyota to má tomto průzkumu v plánu. Mimochodem, podobný průzkum byl proveden v roce 2019 a odpovědi byly naprosto totožné.

1 komentář

  1. 66% Japonců bude v šoku, až nastane blackout a zastaví se celý stát. Snad jen armáda zůstane u spalovacích motorů.

Přidat komentář