skoda-projizdka-starou-prahou-video

Projížďka klasickým veteránem starou Prahou? Díky škodovce žádný problém

Autor: Anina Russová - 25. 10. 2017


Kdo by občas netoužil vrátit se do let, kdy auta teprve začínala a pro většinu smrtelníků byla něčím takřka neznámým. Díky Škodě Auto a jedné filmařské partě si takový malý výlet do minulosti můžeme zažít.

Filmové studio Brainz VR se specializuje na virtuální realitu, takže už je nám asi jasné, jak takový výlet bude probíhat. Ale nebojte, o nějakou počítačovou animaci, která má virtuální realitu jen připomínat, nepůjde. Díky chytrým technologiím, ale i pár skvělým nápadům se můžeme za volantem vozu Laurin & Klement 110 podívat na to, jak vypadala Praha ve dvacátých letech minulého století.

L&K 110 je automobil, který byl vyráběn v letech 1925–1929 a značka Škoda, respektive Laurin & Klement s ním slavila velké úspěchy, protože jen za ty čtyři roky byl vyroben v počtu 2 985 kusů. Protože by ale bylo natáčení s ním extrémně náročné, vsadili filmaři na stavbu vozítka, které lépe zvládalo dlouhý provoz i hrbolaté sinice staré Prahy. Na to pak v počítači naroubovali interiér skutečného L&K 110.

Záběry, které ve videu můžeme vidět, byly natočeny prakticky na jeden zátah a v jeden den, a to od rozednění, do asi deváté ranní. Poté už se natáčet nemohlo, protože ulice zaplavily masy turistů. Zní to sice celkem jednoduše, ale něco nám říká, že tohle musela být doslova mravenčí práce. Ten výsledek za to ale rozhodně stojí. 360° video nám totiž ukáže jak interiér auta, tak krásy Prahy.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru