parkovani v praze
Foto: Pavel Srp

Motoristy v hlavním městě podle nás trápí hlavně dvě věci. Tou první je nelogické plánování oprav, kdy je prakticky celé město rozkopané, uzavřené a neustále ucpané. Tou druhou je pak parkování. Už pár let u nás fungují parkovací zóny, které (nejen) Praha zavádí opravdu kde může.

Přečtěte si také:  Komentář: Cyklopruhy a parkoviště na Plzeňské v Praze vydržely jen chvíli. Kvůli nemocnici musí pryč

Nejprve jsme si na ně zvykali v centru hlavního města, kde ovšem parkovací zóny mají své opodstatnění. Ostatní městské části se ale rozhodly, že co jde v centru, půjde i jinde. Proto jsou dnes různě barevné čáry na silnicích nakresleny například v Praze 4, 5, 9, ale i také například na Praze 13. V plánu je mají také některé další městské části.

Že je jejich činnost minimální, že štvou většinu řidičů a působí problémy jak Pražanům, tak návštěvníkům, ví všichni, kromě úředníků. Ti jsou totiž velmi horliví a za vidinou zisků od parkujících řidičů kreslí další a další parkovací zóny.

Přečtěte si také:  Řidička v Praze nechala odemčené a nastartované auto a šla do práce

Jak to ale dopadne, když se u návrhu na takové zóny nepřemýšlí hlavou? Přesně tak, jak zachycuje video, které se objevilo na Twitteru. To ukazuje modré parkovací čáry nakreslené na písku a hlíně. Netušíme, jestli jde jen o malé pochybení nebo jestli to na radnici Prahy 4, pod kterou místo, kde bylo video natočeno, patří, mysleli vážně. Tak jako tak jde prostě o typickou českou absurditu.