2021-koncept-elektromobil-Mercedes-Benz_EQT-interier- (2)

Pozor na ozdoby na volantu i v interiéru auta. V případě nehody se mohou změnit v projektil

Autor: Anina Russová - Zdroj: Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu - Foto: Mercedes-Benz - 11. 11. 2023


Na pár kliknutí můžete mít více či méně vkusné ozdoby do interiéru auta. Na různých e-shopech jsou k dispozici aftermarketová loga automobilek, třpytivé kamínky na volant, ale i různé držáky na mobilní telefony. Většinou to nic moc nestojí, ale je potřeba si uvědomit, že v případě nehody se i malá a na první pohled neškodná ozdoba může proměnit ve velmi nebezpečnou zbraň.

Před nedávnem na to upozornil americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA). Stalo se tak poté, co došlo k nehodě, při které taková ozdoba z volantu připravila řidiče o oko. Úřad konkrétně varuje před nalepovacími kamínky, které se dávají na volant do znaku automobilky. „Na rozdíl od výrobcem připevněného loga automobilky na volantu, nejsou tyto ostré nálepky připraveny na aktivaci airbagu. Snadno se mohou uvolnit a řidiče zranit,“ popsal úřad.

A je to právě situace, kdy je při nehodě aktivován airbag, která je tak nebezpečná. Lepidlo kamínků nemá šanci vydržet a aktivace airbagu je promění v projektil. A to samé platí například i pro neoriginální držáky mobilních telefonů, které si někteří dávají na palubní desku blíže u spolujezdce, tedy v místech, kde je také umístěn airbag. Po jeho aktivaci se vše, co je v jeho blízkosti totiž rozletí vysokou rychlostí směrem k posádce. Úřad proto upozorňuje, že nic, co by jakkoliv překáželo airbagům nemá v autě vůbec být.

@haiheboifp7

Car steering wheel diamond logo, a variety of models of steering wheel labeling, instant embankment upgrade car family good thing recommendation car steering wheel labeling

♬ Simpan Luka Hati – Maharani yusticia Kayun

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru