skoda_kodiaq-policie

Pozor na nové policejní Škody Kodiaq. Policie do nich bude montovat radary

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie ČR - Ilustrační foto: Policie ČR - 4. 11. 2023


Jen před několika málo dny policisté převzali první várku nových Kodiaqů. Některé mají policejní polepy a těch nebude potřeba se do budoucna bát. Ovšem kromě těch polepených policisté budou jezdit i v neoznačených. A ty postupně dostanou radary, které zatím slouží nebo sloužily v neoznačených policejních Octaviích.

Škoda Kodiaq dvakrát jinak

Zhruba v polovině prosince policisté převzali prvních padesát vozů Škoda Kodiaq pro prvosledové hlídky a dopravní policii. Jde o ta auta, která do výbavy dostala také velmi diskutované beranidlo pro PIT manévry.

Jak nám potvrdila vrchní komisařka Policejního prezidia Hana Rubášová, tyto vozy, které poznáte podle policejních polepů a předního rámu, radary mít nebudou. „Do těchto vozidel, kdy pro dopravní službu je určeno 48 kusů z celkových 289, neplánuje policie provádět zástavbu měřícím zařízením. Tato vozidla nejsou určena pro měření rychlosti, ale pro prvosledové hlídky dopravní i pořádkové policie,“ napsala nám vrchní komisařka.

Policie převzala nové Škody Kodiaq. Jsou v základní výbavě, ale mají motor z RS

Tím ale plány a nákupy české policie nekončí. Řidiči by si do budoucna měli dát velký pozor na jiné Škody Kodiaq bez polepů a předního rámu. Tyto vozy totiž radary dostanou. V jejich případě ale policisté nebudou nakupovat nová měřicí zařízení, nýbrž použijí ta, která už mají ve starších neoznačených Octaviích. Jakmile se budou auta vyřazovat, radary se z nich vymontují a namontují se do Kodiaqů.

„Policie pořídila také 70 vozidel Škoda Kodiaq v komerčním provedení, která budou v průběhu roku 2024 postupně vybavována policejní výbavou a do těchto vozidel se budou provádět přemontáže měřící techniky ze současných vozidel Škoda Octavia v komerčním provedení. Těmito vozidly budou nahrazovány Octavie, které již nejsou provozuschopné. Nejčastěji jde o vozidla po nehodách nebo jinak nepojízdná, u nichž se již nevyplatí investice do oprav. Škody Kodiaq budou také součástí budoucí obměny současných Octavií,“ vysvětluje vrchní policejní komisařka Hana Rubášová a dodává: „Po demontáži měřící techniky budou nadále Octavie provozovány v rámci výkonu služby dopravní policie nebo jiných služeb policie.“

Pro úplnost dodáme, že Škody Kodiaq pro policii vycházejí ze základní výbavy Active, která má standardně plechové disky s poklicemi a jen manuální klimatizaci. Jsou ovšem dovybaveny například adaptivním podvozkem DCC a pohání je nejvýkonnější benzinový motor 2,0 TSI se 180 kW/245 koňmi a točivým momentem 370 Nm, jenž je spojen s převodovkou DSG a s pohonem všech čtyř kol. Kompletní pohonné ústrojí pochází původně z Kodiaqu RS.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru