BMW M3 CS

Potvrzeno. V BMW prý opravdu jezdí ti největší piráti silnic

Autor: Anina Russová - 15. 1. 2018


Znáte ten starý vtip o tom, že až vám bude v práci nejhůře, tak si stačí vzpomenout na fakt, že na světě existuje někdo, kdo se živí montáží páček na blinkry do BMW. Nemá jít o stěžování na špatnou pracovní situaci, ale spíše na vtipné upozornění na klišé, že řidiči BMW jsou nechvalně proslulí tím, že prý blinkry prostě nepoužívají. Pak také tím, že jezdí nebezpečně, agresivně a jsou hulváti. Řidiči dodávek pak bývají přirovnávání k vrahům a podle některých si drahá auta kupují jen zbohatlíci bez špetky vkusu, kteří zásadně porušují pravidla a nic se jim nestává. Takové názory jsou (nejen) mezi českým lidem obvyklé.

My rozhodně s takovým paušalizováním nesouhlasíme a přijde nám hloupé. Chápeme, že to k tomu svádí, ale má to podobnou logiku asi jako současné dohady voličů o tom, který z prezidentských kandidátů je pro stát lepší. Ať se nám to ale líbí nebo, tyto soudy prostě existovaly a zjevně existovat budou. Britská televize Dave se rozhodla udělat si na toto téma průzkum mezi 2 000 lidmi. Jak to dopadlo? Potvrdil průzkum zažité představy o řidičích BMW?

No, vypadá to, že ano. 53 % všech dotázaných totiž tvrdí, že nejvíce bezohledných řidičů potkali za volantem vozů značky BMW, přičemž nejhůře dopadl konkrétně model M3. No, pokud má příplatkový výfukový systém, tak se vlastně není čemu divit. :) Překvapením možná bude druhé místo, kde se umístili Range Rover Sport a hned v závěsu za ním řidiči Audi TT.

Televize se ale ptala i na to, v jakých vozech podle respondentů jezdí ti slušnější z řidičů. Nejohleduplnějšími řidiči jsou prý ti, kteří si vybrali vozy značky MINI. Hned za nimi se pak umístili řidiči Fordů Fiesta a Focus.

Z průzkumu ale také vyplynulo, že průměrný britský řidič se svým vozem rád chlubí a utratí za něj v průměru 19 tisíc liber, tedy asi půl milionu korun. 53 % dotázaných pak přiznává, že svému vozu dává jméno a 40 % respondent pak tvrdí, že svůj vůz mají raději než svou rodinu.

Přečtěte si také:  MINI také bojuje s dlouhými dodacími lhůtami. Ti, kteří čekají opravdu dlouho, dostanou puzzle v životní velikosti

Top 10 vozů, kterými jezdí nejméně ohleduplní řidiči:

 1. BMW M3
 2. Range Rover
 3. Audi TT
 4. Mercedes-Benz třídy C
 5. Ford Transit
 6. Porsche 911
 7. Volkswagen Golf
 8. Vauxhall/Opel Corsa
 9. Nissan Qashqai
 10. Vauxhall Astra

Top 10 vozů, kterými jezdí nevíce ohleduplní řidiči:

 1. MINI
 2. Ford Fiesta
 3. Ford Focus
 4. Toyota Yaris
 5. Fiat 500
 6. Volkswagen Polo
 7. Renault Clio
 8. Nissan Micra
 9. Peugeot 208
 10. Citroen C3 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek