Posádky aut po čelním nárazu nejspíš zachránila jejich auta

Autor: Anina Russová - 31. 8. 2019


Záběry této nehody z Ruska, konkrétně z přístavního města Arkhangelsk, jsou opravdu děsivé. Je na nich zachycen čelní náraz dvou aut, přičemž nehoda vznikla samozřejmě špatným předjížděním. Je ale záhadou, proč řidič, který vše způsobil, vůbec předjížděl, když je z videa patrné, že rozhled musel mít dobrý. A je také zvláštní, proč řidič, do kterého naboural, nezkusil alespoň trochu uhnout. Místo na to nejspíš měl.

Drsná nehoda z Polska. Kamion čelně narazil do Kii a následně sešrotoval další auta

S největší pravděpodobností ani jeden nedával žádný velký pozor. Řidič Chevroletu Cruz, který vše způsobil, navíc ignoroval dopravní značení, tedy dvojitou plnou čáru. A nevšiml si bílého SUV, které jelo v protisměru. V plné rychlosti do sebe obě auta nabourala.

Jak velký náraz to byl, to ukazuje i video. Je vlastně dost k neuvěření, že posádky obou aut nehodu přežily. Jen se zraněními, která by je ale neměla ohrožovat na životě.

Podle všeho k záchraně posádek nejvíc pomohla sama auta, která absorbovala náraz. Ostatně, přední část všech aut je právě k takovému pohlcení síly, kterou náraz vyvolá. Navíc, Chevrolet Cruz, když byl v roce 2009 uveden na trh, dostal v rámci testů Euro NCAP 5 hvězdiček a hodnocení 96 %. A jak vidno, oprávněně.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru