Než si vůbec vysvětlíme, co se v Polsku stalo, musíme vás varovat. Záběry z nehody nejsou určeny pro citlivější osoby. Ovšem rovnou vás uklidníme, jakkoliv nehoda vypadá vpravdě děsivě, nakonec nikdo nepřišel o život. Až se tomu nechce věřit.

Nehoda se stala začátkem března, ale až teď se její záběry dostaly do světa. Podle dostupných informací z polských médií se vše stalo proto, že kamion, který nehodu způsobil, měl nějaké problémy s jednou z pneumatik. Stalo se to ale v celkem vysoké rychlosti a hlavně v zatáčce. V té v protisměru jelo jiné nákladní auto, za ním Kia Ceed a za ní ještě další osobní auto, ze kterého je celá situace natáčena na kameru umístěnou za předním oknem.

Hned po začátku videa je vidět, jak nákladní auto jedoucí v opačném směru opustilo ve vysoké rychlosti svůj jízdní pruh a v zatáčce čelně nabouralo do Ceedu. Ten náraz je děsivý i na videu, vůbec si neumíme představit, jak hrozné to muselo být v reálu. Kia byla odhozena na vůz s kamerou a nakonec skončila zaklíněna za svodidly.

V první moment vás možná napadne, že posádka Ceedu tohle prostě nemohla přežít. Je to možná zázrak, možná jen obyčejné štěstí, ale 22letá žena, která Kiu řídila, nehodu přežila. Vystříhat ji sice museli hasiči, musela být odvezena do nemocnice, ale ze všech zranění se prý bez následků brzy dostane.

Zraněno bylo i několik dalších osob, včetně toho řidiče nákladního auta. Nikdo ale nijak vážně. To totiž zase jednou nad silnicí naštěstí poletovala celá armáda strážných andělů!