19. prosince o půlnoci u nás vtrhne do kin některými netrpělivě očekávané, jinými předem zatracené pokračování ságy Star Wars. Epizoda IX Vzestup Skywalkera bude nabit akci, přinese řadu vysvětlení a uzavře, tedy jen částečně, příběh, který ovlivnil celé generace. Jak se ukázalo, mezi fanoušky ságy se počítá i Porsche, které se dalo dohromady s Lucasfilmem, aby společně vytvořili vesmírnou loď, která bude reflektovat jak značku, tak Star Wars.

Designový tým Porsche dostal od Lucasfilm za úkol stvořit vesmírné plavidlo, tedy, samozřejmě jen model, který by nesl DNA automobilky. Mluví se o tom, že plavidlo by v sobě mělo nést znaky jak legendární 911, tak třeba nového elektromobilu Porsche Taycan. Zatím je vše v začátcích, ale do druhé poloviny prosince moc času není. Navíc, tým Porsche pracuje ve Stuttgartu, ale experti Lucasfilm jsou v americkém San Francisku.

Porsche budou létat. Doslova. Automobilka na tom spolupracuje s Boeingem

Jak jejich práce pokračuje, je možné sledovat online na této adrese. Můžete si tak krátit čekání na premiéru filmu. Právě během americké premiéry pak bude nové hvězdné plavidlo Porsche představeno. A upřímně přiznávám, že jsem na něj moc zvědavá. Fakt je, že s vesmírnými plavidly má své zkušenosti i Lexus, který postavil loď pro poslední díl filmu Muži v černém. Šlo ale jen o virtuální stavbu. Porsche chce připravit velký a zcela reálný model, který zaujme i přední fanoušky filmu. A to zrovna v případě Hvězdných válek a legendární, nesmrtelné a fantastické lodi Millennium Falcon, bude zatraceně těžké. 🙂